نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز نشان داد

مسیر قیمت طلا در هفته جاری مشخص نیست

مسیر قیمت طلا در هفته جاری مشخص نیست

گل چرم: نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز نشان داد بازار طلا بار دیگر در فاز تحکیم گرفتار شده است و مفسرین هیچ جهت شفافی برای قیمت طلا در کوتاه مدت نمی بینند.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، مفسرین در گفت و گو با کیتکونیوز خاطرنشان کردند که با ادامه رشد فشارهای تورمی، بازار طلا شاهد حمایت بنیادین قوی است. با این وجود دورنمای فنی طلا منفی است برای اینکه قیمت این فلز با وجود افت بازده اوراق قرضه و دلار ضعیفتر، موفق نشده است رشدی که در بالای مرز ۱۹۰۰ دلار داشت را حفظ کند.

اگرچه نظر مفسرین وال استریت در یک هفته گذشته تغییر فاحشی پیدا کرده است اما سرمایه گذاران غیرحرفه ای همچنان نسبت به افزایش قیمت طلا خوش بین مانده اند.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از مفسرین وال استریت ۱۵ نفر شرکت کردند و هر کدام از سه سناریوی پنج رای آوردند که نتیجه غیرمنتظره ای بود.

در این بین، در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز ۱۰۵۶ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۶۹۵ نفر معادل ۶۶ درصد به افزایش قیمت طلا و ۱۸۱ نفر معادل ۱۷ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۱۸۰ نفر معادل ۱۷ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی هفته پیش، سرمایه گذاران خُرد و مفسرین وال استریت نسبت به افزایش قیمت طلا خوش بین بودند اما با بسته شدن قیمت طلا در سطح پایینتر از هفته گذشته، مفسرین این خوش بینی را از دست داده اند.

در معاملات روز جمعه بازار آمریکا هر اونس طلا ۱۶ دلار و ۸۰ سنت معادل ۰.۹ درصد کم شد و در ۱۸۷۹ دلار و ۶۰ سنت بسته شد و برای کل هفته حدود ۰.۷ درصد کاهش نشان داد.

تحلیلگران می گویند از نظر بنیادین فروش طلا دشوار است چونکه تورم ماه گذشته شاهد افزایش سالانه پنج درصد بود که بزرگترین افزایش از اوت سال ۲۰۰۸ محسوب می شود. رشد تورم به همراه نرخهای بهره پایینتر به مفهوم آنست که بازده واقعی منفی تر شده است.

بسیاری از مفسرین براین باورند که هر چند قیمت طلا درحال تحکیم است اما روند این فلز افزایشی مانده برای اینکه قیمت طلا بالای سطح ۱۸۵۵ دلار را حفظ نموده است.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک اظهار نمود: بااینکه از نظر فنی نسبت به طلا نظر منفی دارد اما دلیلی نمی بیند که فروشنده باشد. بازار اندکی از نیروی صعودی خودرا از دست داده و باید محرک جدیدی برای روند صعودی پیدا کند.

دارین نیوسام، رئیس شرکت دارین نیوسام آنالایز به کیتکونیوز اظهار داشت: وی نظر منفی نسبت به قیمت طلا در کوتاه مدت دارد و اشاره کرد منتظر اصلاح بیشتر قیمت طلاست.

فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت بلو لاین فیوچرز اظهار نمود: انتظار دارد قیمت طلا در کوتاه مدت پایینتر برود با این وجود این کاهش به حدی نخواهد بود که وی نسبت به طلا بدبین شود. وی ترجیح می دهد منتظر بماند طلا تا سطح ۱۸۵۰ دلار نزول کند تا باردیگر خرید را شروع کند.

مارک چندلر، مدیرکل شرکت بانوک برن گلوبال فارکس اظهار نمود: وی نسبت به قیمت طلا بدبین است برای اینکه طلا در سطح ۱۹۰۰ دلار با مقاومت نیرومندی روبرو شده است. وی پیش بینی نمود بازده اوراق قرضه در آستانه نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا صعود کند.

منبع:

1400/03/22
14:01:33
5.0 / 5
1331
تگهای خبر: آنلاین , بازار , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
گل چرم