تولید در مدار استانداردسازی

تولید در مدار استانداردسازی

به گزارش گل چرم رئیس سازمان ملی استاندارد از همکاری سازمان ملی استاندارد ایران و دانشگاه صنعتی شریف در بعضی زمینه ها ازجمله ساخت کلینیک استاندارد برای صنایع اطلاع داد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، غلامرضا شریعتی در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه همکاری سازمان ملی استاندارد ایران و دانشگاه صنعتی شریف، اظهار نمود: این تفاهمنامه بین سازمان ملی استاندارد دانشگاه شریف برای تمدید و گسترش حوزه فعالیت ها به امضا رسید. آزمایشگاه های دانشگاه صنعتی شریف در مواردی آزمایشگاه مرجع هستند و برای توسعه استقرار استاندارد های مختلف در آزمایشگاه ها و شرکتهای بازرسی به افراد متخصص برای نظارت به اعتبار بخش نیاز داریم که دانشگاه صنعتی شریف می تواند در این حوزه به سازمان ملی استاندارد کمک نماید که این مورد به تفاهمنامه اضافه شده است.
وی با اشاره به اینکه همکاری برای ساخت کلینیک استاندارد در صنایع هم مطرح شده، خاطرنشان کرد: در این حوزه مقرر شده از نقش و توان فنی دانشگاه صنعتی شریف برای استاندارد سازی صنایعی که مطابق قانون موظف به الزامی کردن استاندارد برای آنها هستیم و همینطور مصوباتی که در شورایعالی استاندارد پیشنهاد شده یا پیش نیاز آنها در کمیته ها تصویب شده استفاده نماییم.
رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به اینکه این قوانین سازمان را موظف می کند کل روش تولید را استاندارد کند، اظهار داشت: دانشگاه صنعتی شریف در زمینه اجرایی کردن مصوبات برای بهبود کیفیت در سطح کشور می تواند به سازمان ملی استاندارد کمک نماید و این روند به ارتباط بهتر بین دانشگاه و صنعت می انجامد.
به قول وی موارد قبلی در تدوین استانداردها، کمک به سازمان ملی استاندارد در تدوین استاندارد، استفاده از آزمایشگاه مرجع همچون مواردی است که در این تفاهمنامه در نظر گرفته شده است.1400/03/25
23:08:10
5.0 / 5
1356
تگهای خبر: استاندارد , تولید , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
گل چرم