در دو ماهه امسال

بیش از ۹۰۰ بنگاه صنعتی افتتاح شد

بیش از ۹۰۰ بنگاه صنعتی افتتاح شد

گل چرم: تازه ترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان میدهد که در دو ماهه امسال برای 919 بنگاه پروانه بهره برداری صادر شده و زمینه اشتغال بیش از 17 هزار و 103 نفر فراهم گشته است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در دو ماهه امسال برای ۶۴۸۹ بنگاه جواز تاسیس و برای ۹۱۹ بنگاه پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه ای صادر شده که نسبت به زمان مشابه سال قبل به ترتیب ۲۷ درصد و ۲۰.۸ درصد افزایش داشته است.
سرمایه پیش بینی شده در طول این مدت برای جوازهای تاسیس معادل ۱۳۱ هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به زمان مشابه سال قبل حدود ۹۹.۶ درصد افزایش داشته است. میزان سرمایه پروانه های بهره برداری صادر شده در دو ماهه امسال نیز ۱۱ هزار و ۲۸۴ میلیارد تومان بوده که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۵۱.۶ درصد افزایش داشته است.
همین طور بر طبق این آمار پیش بینی شده با اجرای پروژه هایی که جواز تاسیس آنها در دو ماه اول امسال صادر شده برای ۱۷۶ هزار نفر شغل ایجاد شود که نسبت به این رقم در زمان مشابه پارینه با افزایش ۵۰.۲ درصدی مواجه بوده است. پروانه های بهره برداری صادر شده در طول این مدت نیز زمینه اشتغال ۱۷ هزار و ۱۰۳ نفر را فراهم نموده که نسبت به دو ماهه پارینه حدود ۱۵.۱ درصد افزایش داشته است.
کاهش ۲۹ درصدی صدور پروانه صنفی
در دو ماهه اول امسال ۶۵ هزار و ۷۲۰ پروانه صنفی صادر شده که نسبت به تعداد صدور این پروانه در زمان مشابه سال قبل ۲۹ درصد افزایش داشته است.
این عدد همیشه در ماه های گذشته افزایشی بود و سال قبل عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفته بود که افزایش واحدهای صنفی به مفهوم رونق در اصناف نیست و بطور کلی سرریز جامعه بیکار از بخش دانشگاه و ادارات و سازمان های دولتی به اصناف را شمشیر دو لبه توصیف کرده بود.
صدور نماد اعتماد الکترونیک نیز در دو ماه اول سال ۱۴۰۰ با رشد ۱۹.۳ درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل به ۲۱۵۲ مورد رسیده است.
منبع:

1400/03/29
11:27:32
5.0 / 5
1387
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
گل چرم