ایرانیها ۱۰۰۰ میلیارد تومان در فضای مجازی معامله كردند

ایرانیها ۱۰۰۰ میلیارد تومان در فضای مجازی معامله كردند

گل چرم: رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک اعلام نمود که در سال 1399 میزان معاملات الکترونیک در فضای مجازی به 1097 میلیارد تومان رسیده است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، علی رهبری در نشست خبری اظهار نمود: براوردهای ما نشان میدهد که در بحث تجارت الکترونیک در سال قبل رشدی ۱۶۰ درصدی به ثبت رسیده است. هرچند می توان به تورم و کرونا نیز سهمی داد اما در مجموع رشد قابل توجهی در این عرصه به ثبت رسیده است.
وی با اعلان اینکه تعداد نمادهای الکترونیک صادر شده از طرف این سازمان دو برابر شده، بیان کرد: در کنار رشد ۱۰۰ درصدی در این عرصه، گواهی امضای الکترونیک نیز رشدی ۲۲۰ درصدی را ثبت کرده است.
رییس مرکز تجارت الکترونیک افزود: در کنار کرونا، در طول سالهای قبل خیلی از دستگاه های اجرائی و حاکمیتی تلاش کردند فضا برای افزایش تبادلات الکترونیک گسترده تر شود. بررسی ها نشان میدهد که بخش مهمی از گروه میانسال و بزرگسال به گروه خریداران اینترنتی پیوسته اند و تنوع کالاهایی که در این فضا عرضه می شود نیز به شدت گسترش یافته است.
او افزود: تعداد اینمادهای اعطا شده در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال قبل با رسیدن به بالای ۳۱ هزار اینماد، ۱۱۰ درصد رشد را نشان میدهد و ۷۸ درصد از واحدهای تجارت الکترونیکی دارای نماد اعتماد، علاوه بر وب سایت از شبکه های اجتماعی استفاده می نمایند. همین طور حدود ۹۳ درصد از واحدهای تجارت الکترونیکی، از سرمایه گذار شخصی بمنظور توسعه خود و حدود ۷۷ درصد از واحدهای تجارت الکترونیکی از پست جمهوری اسلامی ایران بمنظور ارسال و تحویل کالا استفاده می نمایند. ۴۶ درصد از صاحبان واحدهای تجارت الکترونیکی دارای نماد اعتماد، بین ۳۰ تا ۴۰ سال سن داشته و ۷۶ درصد از اینمادهای اعطا شده در سال ۱۳۹۹نیز مربوط به واحدهای تجارت الکترونیکی با ماهیت حقیقی بوده است.
رهبری با اشاره به طرح های توسعه ای این مرکز در امسال، توضیح داد: امسال و سال آینده تلاش می نماییم با کمک شرکت پست، وزارت راه و شهرسازی و شهرداری ها گزارش ها دراین زمینه گسترش یابد. هر چند تجارت الکترونیکی در ایران بطور کلی در راه رشد قرار دارد اما همچنان با موانعی از قبیل شرایط اقتصادی پرنوسان، ایجاد محدودیت های متعدد، سیاستگذاری های نادرست و عدم آموزش و اطلاع رسانی کافی به عموم درباب تجارت الکترونیکی روبروست که می بایست جهت رفع آنها به بهبود عملکرد در زمینه سیاستگذاری، فرهنگ سازی و آموزش پرداخته شود.
منبع:

1400/04/06
20:24:48
5.0 / 5
630
تگهای خبر: آموزش , خرید , سایت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
گل چرم