استاندار مركزی:

تحریم، كرونا و قوانین محدودكننده نبود، كشور به رشد اقتصادی بالای ۷ درصد می رسید

تحریم، كرونا و قوانین محدودكننده نبود، كشور به رشد اقتصادی بالای ۷ درصد می رسید

به گزارش گل چرم مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: اگر تحریم ها، کرونا و قوانین محدودکننده نبود، بطور قطع امروز کشور به رشد اقتصادی بالای ۷ درصد می رسید.


سید علی آقازاده هشتم تیرماه در جلسه مشترک ستاد راهبردی و مدیریت اقتصادی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور بابک دین پرست معاون اقتصادی وزارت کشور برگزار شد، ضمن اشاره به این که با تلاشهای بخش خصوصی، دولت و مسؤلان استان موفقیت های خوبی کسب شده است، اضافه کرد: به رغم همه فشارهای وارده بخصوص در سه سال گذشته، موفق به دور زدن تحریم ها شدیم و با وجود شیوع بیماری کرونا، تیم اقتصادی استان و بخش خصوصی و تولیدکنندگان عملکرد مناسبی داشته اند و در این راستا دستگاه قضا، تأمین اجتماعی و امور مالیاتی عملکردی هماهنگ را نشان داده و شرایط خوبی را رقم زدند.
وی ضمن اشاره به باقی ماندن حدود ۳۴ روز به پایان دولت دوازدهم، اظهار داشت: دولت با وجود همه مشکلات، عملکرد خوبی داشته است و تاریخ قضاوت خواهد نمود که در شرایط بحران، تحریم، کرونا، بی ارزی و... کشور را اداره کرد و تاسیس کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید یکی از موفقیت های دولت به حساب می آید.
استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: خیلی از قوانین مزاحم و موازی وارد این کارگروه شده و رفع و اصلاح گردید، اما مشکل عمده کنونی وجود مقررات و آئین نامه های دست و پا گیر است که تولید را بسیار آزار داد ولی با همه این سختی ها توفیقات حاصل شد و دولت در کنار بخش خصوصی عمل کرد. اگر تحریم ها، کرونا و قوانین محدودکننده نبود امروز کشور حتما در رشد اقتصادی بالای ۷ درصد بود.
وی ضمن اشاره به برگزاری انتخابات در شرایط امن بعنوان نخستین وظیفه وزارت کشور، اظهار داشت: مسلما انتظار نمی رود که وزارت کشور وارد مساله اقتصادی شود، اما با عنایت به شرایط موجود، وزارت کشور وارد عرصه اقتصادی شد و با تمام توان به مسائل اقتصادی توجه کرد و اگر امروز شاهد رفع بخشی از مشکلات هستیم حاصل این ورود بوده است.
آقازاده تصریح کرد: اگر هماهنگی دولت در طول هشت سال گذشته نبود بطور قطع چالش ها و مشکلات بیشتر بود. راه رستگاری هر دولتی در کشور، رفع این قوانین مزاحم و زاید است و مجلس باید به جای تدوین قانون، در راه رفع و حذف قوانین مزاحم وارد شود، بطور قطع این حذف سبب سرعت گرفتن و حرکت به سمت رشد اقتصادی می شود. باید به دنبال مباحث اصلی بود و تمرکز و وقت را صرف مسائل فرعی نکرد.
وی ضمن اشاره به سند تدوین شده در استان مرکزی برای دوران پساتحریم، اظهار داشت: این امر در هیچ نقطه ای از کشور انجام نشده است و اگر دولت و دولت ها به دنبال رفع مشکلات هستند باید به فکر قانون اساسی باشند و این ۱۲ هزار قانون را به سه هزار قانون راهبردی و عملیاتی کاهش دهند.
استاندار مرکزی اضافه کرد: امروز که سه قوه یکسان و همسو هستند بهتر است که کارهای اساسی را دنبال کرده و به دنبال حل مسائل اصلی باشند و با چابک کردن قوانین به حل مشکلات به شکل ریشه ای کمک کنند.
منبع:

1400/04/09
10:01:53
5.0 / 5
1709
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
گل چرم