دامداران در فروش هركیلوشیرخام حدود ۲هزارتومان ضرر می كنند

دامداران در فروش هركیلوشیرخام حدود ۲هزارتومان ضرر می كنند

گل چرم: رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران اظهار داشت: قیمت تمام شده شیرخام برای دامداران 6925تومان است اما میانگین فروش شیرخام در کشور 4900 تومان است. این یعنی دامداران در هرکیلو شیرخام حدود 2000 تومان ضرر می کنند.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، بتازگی تصاویری و ویدیوهایی در فضای مجازی انتشار یافته که تعدادی از دامداران در اعتراض به پایین بودن نرخ مصوب شیرخام، شیرهایشان را دور ریختند. این دامداران می گویند که تامین علوفه به سبب خشکسالی خیلی مشکل شده است و قیمت علوفه، یونجه و... در بازار آزاد نیز بسیار گران است و باتوجه به این گرانی ها دولت باید نرخ مصوب شیرخام را اصلاح نماید.

در این راستا و در پاسخ به این پرسش که آیا جلسات اصلاح قیمت شیرخام به نتیجه رسیده است یا خیر، احمد مقدسی_ رییس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران به ایسنا اظهار داشت: در تلاش هستیم که در جلسات کارشناسی و با ارائه آنالیز قیمتی، دولت را به اصلاح قیمت مصوب شیرخام متقاعد نماییم و امیدواریم که این جلسات به زودی به نتیجه برسد.

وی افزود: قیمت تمام شده شیرخام برای دامداران به ازای هرکیلو شیر ۶۹۲۵ تومان است اما میانگین فروش شیرخام در کشور کیلویی۴۹۰۰ تومان است. این یعنی دامداران در هرکیلو شیرخام حدود ۲۰۰۰ تومان ضرر می کنند.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران افزود: خشکسالی لطمه بسیاری به صنعت دامپروری زده است. ۶۰ درصد غذای دام کاه، یونجه و ذرت علوفه است که به سبب خشکسالی سطح برداشت مزارع کاهش یافته است. همین طور این اقلام نسبت به سال قبل ۳۰۰ تا ۵۰۰ درصد افزایش قیمت داشته اند. بدین سبب دولت باید دراین زمینه به دامداران کمک نماید.
1400/04/18
22:12:05
5.0 / 5
788
تگهای خبر: بازار , دامداران , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
گل چرم