درخواست وزارت صمت از نیرو:

مجوز بدهید برای ساخت نیروگاه برق سرمایه گذاری نماییم

مجوز بدهید برای ساخت نیروگاه برق سرمایه گذاری نماییم

به گزارش گل چرم معاون طرح و برنامه وزارت صمت در نامه ای به وزارت نیرو درخواست کرده که در اسرع وقت، مجوز راه اندازی برای ۱۳ شرکتی که در مجموع آماده ایجاد نیروگاه هایی با ظرفیت بیشتر از ۱۰ هزار و ۵۰۰ مگاوات هستند صادر کند.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، سعید زرندی، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در نامه ای به معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ضمن اشاره به مذاکرات صورت گرفته در خصوص کمک به ارتقای تولید برق پایدار و اعلام آمادگی وزارت صمت جهت سرمایه گذاری در حوزه نیروگاهی در چارچوب طرح اقتصاد مقاومتی با شرکتهای برتر و با عنایت به اعلام آمادگی سازمان ایمیدرو، درخواست کرده که این معاونت دستور دهد در اسرع وقت، نسبت به صدور مجوز راه اندازی برای شرکتهای ذیل از جانب آن وزارت خانه اقدام و نتیجه به شرکتهای سرمایه گذار اعلام گردد.
بر طبق این نامه درصورت صدور مجوز از جانب وزارت نیرو، بخش صنعت نیروگاه های جدید در مناطق مختلف کشور با ظرفیت ۱۰ هزار و ۵۳۶ مگاوات راه اندازی خواهد نمود. به عبارت دقیق تر ۱۳ پروژه در نقاط مختلف کشور، با مشارکت و همکاری ۱۲ سرمایه گذار از بخش های صنایع معدنی بعلاوه سازمان تعریف شده که با صدور مجوز از جانب وزارت نیرو، در مجموع حدود ۱۰ هزار و ۵۳۶ مگاوات ظرفیت تولید به شبکه برق کشور اضافه خواهد شد.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی تولید و تجارت (شاتا)، سعید زرندی همینطور تأمین برق مطمئن، مستمر و پایدار صنایع انرژی بر و شهرک های صنعتی و افزایش بهره وری و کاهش شدت انرژی در بخش صنعت و معدن، باتوجه به آمادگی بنگاه ها برای سرمایه گذاری در راه اندازی نیروگاه را از اهداف این طرح عنوان کرده است.
پیگیری ایسنا از این معاونت هم حاکی از این است که ایجاد این نیروگاه ها برای مصرف صنایع خواهد بود، اما مازاد آن می تواند در اختیار شبکه توزیع قرار گیرد. البته تاکید معاونت طرح و برنامه در این حوزه بر تعریف یک مدل اقتصادی مطلوب، بر سرمایه گذاری بخش صنعت در زمینه ساخت نیروگاه ها و به عبارت دقیق تر تعریف اقتصادی از خرید برق مازاد از نیروگاه های بخش خصوصی است.


منبع:

1400/04/19
18:54:30
5.0 / 5
764
تگهای خبر: تولید , خرید , وزارت صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گل چرم