در پی قطعی مكرر برق مطرح شد

۵ نكته كه باید در زمان محبوس شدن در آسانسور بدانید

۵ نكته كه باید در زمان محبوس شدن در آسانسور بدانید

به گزارش گل چرم به دنبال قطعی مکرر برق و انتشار ویدیویی غیرتخصصی درباره آموزش خروج فرد محبوس از کابین در زمان قطعی برق، اداره کل استاندارد تهران، پنج نکته که افراد باید برای خروج ایمن از آسانسور توجه نمایند را اعلام و تاکید کرده که هیچگاه خود افراد محبوس در داخل کابین آسانسور نباید مبادرت به خروج کنند.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، اداره کل استاندارد تهران با انتشار اطلاعیه ای، نسبت به انتشار فیلمی در خصوص نحوه خروج از آسانسور هنگام قطع برق، واکنش نشان داد و در مورد این عمل غیرحرفه ای و مخاطره آمیز اخطار داد.
اخیرا ویدئویی در فضای مجازی در مورد نحوه خروج افراد از کابین آسانسور در موقع قطع برق توسط پرسنل یکی از شرکتهای نصاب منتشرشده که طبق اعلام این سازمان کاملا غیرایمن است و با روش های خروج ایمن در مواقع محبوس شدن به هر علتی در کابین آسانسور، کاملا مغایر است.
در این ویدیو به فرد محبوس در آسانسور آموزش داده می شود که خودش از کابین بیرون برود که روشی خطرآفرین است.
در اطلاعیه اداره کل استاندارد استان تهران، ضمن اشاره به قطعی مکرر برق در سرتاسر کشور و بالا رفتن احتمال حبس شدن شهروندان در آسانسور، به پنج نکته که افراد باید برای خروج ایمن از آسانسور توجه نمایند.
۱. در کابین آسانسور دارای تاییدیه استاندارد جریان هوا وجود دارد و کمبود اکسیژن بوجود نخواهد آمد.
۲. در موقع حبس شدن در کابین آسانسور، امن ترین مکان همان داخل کابین آسانسور است.
۳. عملیات نجات باید حتما توسط افراد بیرون از کابین صورت گیرد.
۴. خروج افراد از کابین باید پس از انجام یک سری مراحل توسط افراد صلاحیت دار و آموزش دیده مطابق با دستورالعمل خروج اضطراری شرکت آسانسوری و پس از حرکت دادن کابین به تراز یکی از طبقات، صورت گیرد.
۵. هیچگاه خود افراد محبوس در داخل کابین آسانسور نباید مبادرت به خروج کنند.
چند روز پیش هم رئیس سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران و خدمات وابسته هم در این رابطه اظهار داشت که کابین آسانسورهای جدید عمدتا هنگام قطع برق به صورت اتوماتیک به نزدیک ترین طبقه هدایت می شوند، اما اگر به هر علت این امر محقق نشد و فرد آموزش دیده ای که بتواند مطابق دستورالعمل هر آسانسور، فرد را خارج کند در ساختمان نبود باید با آتش نشانی تماس گرفته شود.
منبع:

1400/04/23
19:29:54
5.0 / 5
805
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
گل چرم