علی رغم ادعای افزایش تحویل خودرو

۳۳۸۵ دستگاه از تولیدات سال جاری ایران خودرو در تیر ماه تجاری نشده است

۳۳۸۵ دستگاه از تولیدات سال جاری ایران خودرو در تیر ماه تجاری نشده است

به گزارش گل چرم طبق آمار اعلام شده از جانب گروه صنعتی ایران خودرو این شرکت توانسته است طی ۱۳۴ روز گذشته (از ابتدای سالجاری تا روز گذشته) بیشتر از ۱۴۴ هزار دستگاه خودرو را به مشتریان تحویل دهد که بالغ بر۵۰ هزار دستگاه بیشتر از مجموع خودرو های تحویلی تا آخر سه ماهه ابتدایی سالجاری است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، طبق اعلام این شرکت خودروساز گروه صنعتی ایران خودرو توانسته از آغاز سال جاری تا روز گذشته (دهم مردادماه) سند بیشتر از ۱۴۴ هزار دستگاه خودرو را صادر کرده و محصولات متنوع خویش را تحویل مشتریان دهد که طبق ادعای ایران خودرو، این عدد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، مبین افزایش بیشتر از ۳۰ درصدی است و این در حالیست که در مدت مشابه سال قبل ۱۱۰ هزار دستگاه خودرو توسط ایران خودرو وارد بازار شده بود.
این در حالی است که در سه ماهه نخست سال جاری آمار خودرو های تحویلی ۸۹ هزار و ۵۳۱ دستگاه ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۷ درصدی را نشان داده است و طبق آن، خانواده پژو پارس، بیشترین آمار خودرو های مورد تقاضا از جانب مشتریان را به خود اختصاص داده و بیشترین تعداد تحویل به مشتریان را از آن خود کرده است.
طبق ادعای ایران خودرو کسر این آمار نشان داده است از آغاز تیر ماه تا روز گذشته (یکشنبه/ دهم تیرماه) بالغ بر ۵۴ هزار و ۴۶۹ دستگاه خودرو تحویل مشتری شده است که می تواند افزایش قابل توجهی برای ۴۲ روز باشد.
طبق اعلام این شرکت بزرگ خودروسازی این افزایش تحویل در شرایطی است که کارکنان خطوط تکمیل کاری گروه صنعتی در تعطیلات تابستانی هم در محل کار حضور داشتند و توانستند حدود ۱۰ هزار خودرو را تکمیل کرده و هم زمان، تحویل خودرو به مشتریان هم به صورت عادی درحال انجام بوده است. بر همین مبنا برنامه های فروش محصولات این شرکت هم همانند سال قبل ادامه داشته و مطابق با مجوز کمیته خودرو، طرح های فروش در سه قالب فروش فوق العاده، پیش فروش یکساله و مشارکت در تولید هم طبق برنامه تولید در دستور کار قرار دارد.
لازم به ذکر است که به قول مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو هم در ایام پایانی اسفندماه، ۱۴ هزار خودروی ناقص تکمیل، تحویل یا آماده تحویل به مشتریان شده است.

از ۴۷ هزار و ۸۱۵ خودرو تولیدی تیرماه، ۴۴ هزار و ۴۳۰ خودرو فروخته شد
بررسی آمار تولید و فروش گروه صنعتی ایران خودرو در تیرماه سال جاری نشان داده است که این شرکت ۳۶ هزار و ۲۲۸ دستگاه از محصولات خانواده پژو (به جز پژو ۲۰۰۸) تولید کرده که ۳۳ هزار و ۱۲۸ دستگاه آنرا فروخته و ۱۰۳ دستگاه هم پژو ۲۰۰۸ تولید کرده که همه ۱۰۳ دستگاه آنرا فروخته است.
لازم به ذکر است در مواردی که میزان فروش از میزان تولید بیشتر است، بدین معناست که از تولیدهای ماه های گذشته به هردلیل (همچون کسری برخی قطعات) تجاری نشده بود، تجاری و فروخته شده است.
همچنین تولید محصولات خانواده سمند در تیرماه ۱۴۰۰ هم ۳۱۰۱ دستگاه بوده که از این تعداد ۳۳۷۹ دستگاه را تجاری کرده است.
علاوه بر این در چهارمین ماه سالجاری ۴۶۷۴ دستگاه دنا، ۲۵۲۰ دستگاه رانا و ۴۲۸ دستگاه تارا در مجموعه گروه صنعتی ایران خودرو ساخته شده است که به ترتیب از این میزان تولیدها، ۵۴۶۷ دستگاه دنا، ۱۵۶۸ دستگاه رانا و هشت دستگاه تارا توسط ایران خودرو فروخته شده است.
ایران خودرو در محصولات مونتاژی هم درتیرماه سال جاری ۷۶۱ دستگاه هایما و همانطور که اشاره شد ۱۰۳ دستگاه پژو ۲۰۰۸ تولید کرده است که به ترتیب ۷۷۱ دستگاه هایما و ۱۰۳ دستگاه پژو ۲۰۰۸ فروخته است.
از تولیدات مونتاژی پیشین این گروه صنعتی، سه دستگاه تندر (L۹۰) و از تولیدات داخلی گذشته آن سه دستگاه وانت آریسان در تیرماه ۱۴۰۰ به فروش رسیده است.
براین اساس ۴۷ هزار و ۸۱۵ دستگاه خودرو در گروه صنعتی ایران خودرو در تیر ماه ساخته شده که برای ۴۴ هزار و ۴۳۰ دستگاه آن صورت مالی ثبت شده و ۳۳۸۵ دستگاه از خودرو های تولیدی ایران خودرو در این ماه تجاری و به بازار ارائه نشده است.
منبع:

1400/05/11
20:16:56
5.0 / 5
661
تگهای خبر: بازار , تولید , فروش , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
گل چرم