رئیس جمهوری دستور داد:

تسهیل واردات واکسن توسط بخش خصوصی

تسهیل واردات واکسن توسط بخش خصوصی

رییس جمهوری فرمان داد که واردات واکسن توسط بخش خصوصی با رعایت استانداردهای وزارت بهداشت تسهیل شود.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، سیدابراهیم رئیسی عصر شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: برای بازگشایی مدارس لازم است ضمن برنامه ریزی برای تداوم آموزش های مجازی، وزارت آموزش و پرورش با همکاری وزارت بهداشت و درمان پروتکلهای بهداشتی لازم برای آموزش های حضوری را نیز تدوین کنند تا در صورت تمهید مقدمات لازم، به طور تدریجی امکان آموزش های حضوری نیز فراهم گردد.

وی اضافه کرد: برای شروع آموزش حضوری دانش آموزان لازم است واکسیناسیون کلیه مرتبطان نظام آموزشی در مدارس شامل معلمان، مدیران، رانندگان خدمات مدارس و والدین دانش آموزان نیز بسرعت واکسینه شوند و امکان واکسیناسیون دانش آموزان نیز توسط وزارت بهداشت بررسی شود.

رئیس جمهوری درباره بازگشایی مدارس اشاره کرد: باید با زدن واکسن به معلمان، دانش آموزان و حتی والدین آنان، زمینه را برای بازگشایی مدارس آماده کرد و در این راستا باید آموزش و پرورش زیرساخت های لازم را فراهم سازد و با همکاری وزارت بهداشت و درمان، اصول بهداشتی مربوط به بازگشایی مدارس را تدوین کند.

وی اشاره کرد: سامانه شاد، امکان بسیار خوبی است که باید همچنان در کنار آموزش حضوری دانش آموزان وجود داشته باشد و آموزش حضوری در کنار آموزش مجازی مکمل یکدیگرند.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از عموم مردم، اصناف، هیأت های عزاداری و نیروی انتظامی در اجرای تصمیم اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار نمود: موفقیت تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا از دفعات قبل بیشتر بوده است و موفقیت ۷۰ تا ۸۰ درصدی این طرح بر طبق گزارش ناجا و وزارت راه و شهرسازی در جلوگیری و ممنوعیت از ترددها قابل توجه است و نشان میدهد که بنای مردم بر همکاری جدی در رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی است و این محدودیت ها در زمینه تردد و تعدادی از مشاغل تا ۵ شهریور ادامه خواهد داشت.

رئیس جمهوری با اشاره به طرح وزارت بهداشت و درمان نسبت به اعمال محدودیت تجمع در بعضی از مراکز غیر از بازار و پاساژها، اظهار داشت: در اعمال این محدودیت ها باید مراقبت کرد که کسب وکار مردم گرفتار مشکل نشود.

وی همین طور با اشاره به گزارش استاندار فارس درباره موانع موجود در واردات واکسن، اشاره کرد: واردات واکسن نباید با تاخیر مواجه شود و باید از هر امکانی برای واردات واکسن بهره برد و امکان واردات واکسن توسط بخش خصوصی در قالب استانداردهای وزارت بهداشت از این جمله است که باید تسهیل شود.

رئیسی با تاکید بر این که هیچگونه تاخیری در راه واردات واکسن معتبر مورد قبول نیست، اضافه کرد: مشکلات احتمالی که منجر به کندشدن واردات واکسن شده باید بررسی و در صورت وجود مشکل به سرعت برطرف شود.

رئیس جمهوری با اشاره به اعلام آمادگی وزارت راه اظهار نمود: واردات واکسن باید بدون محدودیت ترابری به طور مستمر صورت گیرد.

رئیسی ضرورت واکسیناسیون زندانیان را نیز مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: برای قسمتی از زندانیانی که واکسن نزدند باید زودتر اقدام گردد تا روند واکسیناسیون شتاب بگیرد. ضمن این که دادستان کل کشور نیز پیگیری کنند تا زندانی ها هر میزان که امکان دارد، بتوانند از مرخصی استفاده کنند.

وی با تاکید بر اهمیت قرنطینه در مرزها به خصوص مرزهای شرقی کشور اظهار نمود: استانداران مرزی، اقدامات لازم دراین زمینه را با فوریت انجام دهند تا مدیریت بهتر و برتری در کنترل مرزها ایجاد شود.

رئیس جمهوری با قدردانی از تلاش همه استانها، به ویژه دانشگاه های علوم پزشکی و بخش کادر درمان نیز اظهار داشت: امیدوارم اقدامات متفاوتی در تولید و واردات واکسن و همین طور تسریع در واکسینه کردن انجام بگیرد تا زندگی مردم به روال عادی بازگردد.

در این جلسه با موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا بدلیل تعطیلات اخیر، مهلت تسلیم اظهار نامه مالیاتی یک هفته تمدید گردید. قبل از این روز یکشنبه ۳۱ مردادماه، آخرین مهلت برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی تعیین شده بود.
1400/05/31
12:01:07
5.0 / 5
526
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
گل چرم