وزیر جهاد كشاورزی:

فاز دوم 550 هزار هکتاری اصلی ترین پروژه خوزستان است

فاز دوم 550 هزار هکتاری اصلی ترین پروژه خوزستان است

به گزارش گل چرم وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: فاز دوم ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی خوزستان اصلی ترین پروژه خوزستان است که با بهره برداری از آن ۲۰۰ هزار نفر مشغول به کار خواهند شد.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، سید جواد ساداتی نژاد عصر امروز جمعه در نشست شورای اداری خوزستان اظهار داشت: خوزستان کلکسیونی از نخستین های کشاورزی ایران است و در سرجمع در حوزه تولیدات رتبه یک کشور را دارد.
وی با بیا این که خوزستان ۶۰ هزار میلیارد تومان تولید سالانه محصولات دارد، اضافه کرد: اصلی ترین پروژه استان فاز دوم ۵۵۰ هزار هکتاری است که با دستور رئیس جمهور نسبت به جمع بندی برای تسریع اجرایی شدن طرح اقدام می نماییم چون اگر از آن غافل شویم شاید زمان اجرایی شدن آن مثل فاز اول تا ۱۵ سال زمان می برد.
وزیر نیرو ضمن اشاره به این که این پروژه برای ۲۰۰ هزار نفر اشتغال زایی دارد و تولید ۱۱۶ هزار میلیارد تومان محصولات کشاورزی سالانه خواهد داشت، افزود: اگر آب تخصیصی را در زمان خود به ما اعلام کنید با الگوی کشت آنرا مدیریت می نماییم تا تولید محصولات کشاورزی در خوزستان با مشکل مواجه نشود؛ مثلا سبزی و صیفی کشور در خوزستان تولید می شود و نباید شب عید در بازار با مشکل مواجه شویم.
وی اظهار داشت: الگوی کشت را بر مبنای بیلان دشت ها حتما بازبینی می نماییم و برای این کار به کمک وزارت نیرو نیاز داریم چونکه با کشاورزی قراردادی و الگوی کشت فضا را مدیریت می نماییم.
ساداتی نژاد با اشاره به اینکه در مورد گرد و غبار و آبخیزداری از نظر قانونی اعتبارات موجود را در استان هزینه می نماییم و در صورت وجود دستور ویژه هم تمکین می نماییم، خبر داد: قیمت خرما در شورای قیمت گذاری بررسی شد؛ همینطور ۱۰ هزار تُن خرمای مازاد در انبار داریم و حالا هم تولیدات جدید دارند.
وی اظهار داشت: در صنایع تبدیلی و تکمیلی زنجیره ارزش این استان مشکل دارند و چاره آن تسهیل امر برای سرمایه گذاران است.


منبع:

1400/06/06
22:48:33
5.0 / 5
561
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گل چرم