موافقت دولت با واردات تخم مرغ نطفه دار گوشتی

موافقت دولت با واردات تخم مرغ نطفه دار گوشتی

گل چرم: باتوجه به اهمیت جوجه یک روزه بعنوان اصلی ترین نهاده تولید گوشت مرغ در کشور که هرگونه کمبود آن می تواند سبب کاهش تولید و در نهایت افزایش قیمت گوشت مرغ برای مصرف کنندگان شود، هیئت وزیران با صدور مجوز برای واردات تخم مرغ نطفه دار گوشتی توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور موافقت نمود.


به گزارش گل چرم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، در جلسه بامداد روز چهارشنبه هیئت وزیران که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، دولت بمنظور تامین کافی گوشت مرغ و آرامش بازار در این محصول غذایی راهبردی، به شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور اجازه داد نسبت به واردات تخم مرغ نطفه دار گوشتی مورد نیاز کشور در قالب برنامه زمان بندی وزارت جهاد کشاورزی طی شش ماهه دوم سال ۱۴۰۰ اقدام نماید.
همچنین شرکت پشتیبانی امور دام کشور می تواند بمنظور تسریع در امور، با مسئولیت خود، از ظرفیت شرکت های خصوصی دارای اهلیت استفاده نماید.

* تنقیح مصوبات مربوط به صنایع کوچک و شهرک ها و نواحی صنعتی
هیئت وزیران در ادامه و در امتداد تکالیف مقرر در قانون تدوین و تنقیح قوانین و مقررات کشور، با پیشنهاد معاونت حقوقی رییس جمهور در خصوص تنقیح مصوبات مربوط به صنایع کوچک و شهرک ها و نواحی صنعتی موافقت نمود.
به سبب مصوبه دولت، معاونت حقوقی رییس جمهور موظف است با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت به نحو مقتضی نسبت به نشر و اطلاع رسانی متن تنقیح شده مصوبات معتبر هیئت وزیران و کمیسیون های موضوع اصل (۱۳۸) قانون اساسی، مقررات مصوب شورای انقلاب جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ویژه رییس جمهور در موضوع «صنایع کوچک و شهرک ها و نواحی صنعتی» اقدام نماید.
شمول این تصویبنامه، مصوبات عادی (غیر طبقه بندی ) هیئت وزیران، کمیسیون های موضوع اصل (۱۳۸) قانون اساسی، مقررات مصوب شورای انقلاب جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ویژه رییس جمهور موضوع اصل (۱۲۷) قانون اساسی، مصرّح در موضوع «صنایع کوچک و شهرک ها و نواحی صنعتی» تا خرداد سال ۱۴۰۰ است و هر مصوبه مربوط به موضوع و حدود شمول این تصویب نامه که در پیوست ها درج نشده، تا هنگام تعیین تکلیف توسط هیئت وزیران (که با فوریت خواهد بود) غیرقابل استناد می باشد.

* موافقت دولت با بخشنامه بین المللی سیستم های ایمنی حریق (۲۰۱۵) (۱۳۹۴)
هیئت وزیران در ادامه، با پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در خصوص بخشنامه بین المللی سیستم های ایمنی حریق (۲۰۱۵) (۱۳۹۴) موافقت نمود تا در قالب لایحه، به مجلس شورای اسلامی برای تصویب نهایی ارسال شود.
آیین نامه بین المللی دستگاه های ایمنی حریق (آیین نامه F.S.S) در هفتاد و سومین نشست کارگروه ایمنی دریانوردی (M.S.C) در دسامبر سال ۲۰۰۰ (آذر ۱۳۷۹) به تصویب رسید تا استانداردهای بین المللی مربوط به دستگاهها و تجهیزات ایمنی حریق مذکور در فصل ۲۰۲ کنوانسیون بین المللی ایمنی جان اشخاص در دریا (سولاس) ۱۹۷۴ (۱۳۵۳) و اصلاحات آنرا ارائه نماید.

* اصلاح بخشنامه اجرائی مربوط به تخصیص اعتبارات پیش بینی شده در قوانین بودجه سنواتی برای پرداخت تسهیلات بوسیله بانکهای عامل و صندوق های حمایتی
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، با الحاق یک تبصره به ماده (۵) بخشنامه اجرائی بند (ل) ماده (۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم قسمتی از مقررات مالی دولت (۲) موضوع بررسی و تأیید توجیه فنی، اقتصادی و مالی طرح ها و اعتبارسنجی متقاضی دریافت تسهیلات توسط بانکهای عامل یا صندوق های حمایتی پرداخت کننده تسهیلات، موافقت نمود.
به سبب تبصره الحاقی یاد شده، در مواردی که اعطای تسهیلات توسط بانک دیگر از منابع داخلی داده شده یا می شود، تایید فنی و اقتصادی از طرف پرداخت کننده تسهیلات و پرداخت یارانه توسط بانک عامل از محل اعتبارات بخشنامه بر طبق گزارش پیشرفت طرح است که بانک پرداخت کننده تسهیلات ارائه می نماید.
منبع:

1400/06/17
23:39:50
5.0 / 5
487
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
گل چرم