وزیر جهاد كشاورزی:

ضریب نفوذ دانش و فناوری در بخش کشاورزی باید ارتقا یابد

ضریب نفوذ دانش و فناوری در بخش کشاورزی باید ارتقا یابد

وزیر جهاد کشاورزی بر ارتقای ضریب نفوذ دانش و فناوری در بخش کشاورزی ایران تاکید نمود.


به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی نژاد در بازدید امروز از نمایشگاه محصولات دانش بنیان حوزه کشاورزی در جمع خبرنگاران اظهار نمود: یکی از اشکالات حوزه کشاورزی اقتصادی و علمی نبودن است؛ ضریب نفوذ دانش و فناوری در کشاورزی ایران پایین است و باید ارتقا یابد.
وی اضافه کرد: این نمایشگاه نشان میدهد جوانان ما با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توانایی بالایی را از خود بروز داده اند.
ساداتی نژاد با اشاره به اینکه جوانان ما ظرفیت بسیار زیادی دارند، اشاره کرد: با اندک پشتیبانی از مجموعه های دانش بنیان می توانیم، مسائل و مشکلات حوزه کشاورزی در بحث دانش و فناوری را به آسانی در داخل کشور برطرف نماییم.
وی ابراز امیداوری کرد: در دوره ی جدید با اهتمام معاونت علمی و فناوری یک کار پرسرعت تری را برای نفوذ دانش و فناوری در کشاورزی ایران انجام دهیم؛ بطور قطع این اقدامات موجب تولید ثروت، تولید محصولات باکیفیت، افزایش صادرات و ارزآوری در زمینه کشاورزی و در نهایت افزایش امنیت غذایی در کشور خواهد شد.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به درخواست های دریافت شده از شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: در نخستین فرصت به این درخواست ها رسیدگی خواهد شد.
وی اضافه کرد: ما وزارت جهاد کشاورزی را با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی می دانیم و تلاش می نماییم در حوزه ترویج و نفوذ فناوری قدم های مؤثری برداریم.


منبع:

1400/06/24
14:24:49
5.0 / 5
519
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
گل چرم