در بهمن ماه امسال

ترمز تولید كامیون كشیده شد

ترمز تولید كامیون كشیده شد

به گزارش گل چرم طبق آمار اعلام شده ازسوی انجمن خودروسازی، تولید كامیون در بهمن ماه سال جاری به ۲۵۲ دستگاه رسیده كه نشانگر افت ۸۶.۳ درصدی تولید این محصول است. این در شرایطی است كه چهار شركت كه در زمینه تولید كامیون فعالیت می نمایند، در بهمن ماه امسال افت ۱۰۰ درصدی داشته اند.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، بر این اساس، تولید انواع كامیون در بهمن ماه سال جاری، به ۲۵۲ دستگاه رسیده كه نسبت به تولید ۱۸۳۵ دستگاهی در مدت مشابه سال گذشته، ۸۶.۳ درصد كاهش یافته است. در این مدت میزان تولید كامیون در شركت های ارس خودرو دیزل و آذهایتكس هم در بهمن ماه سال جاری هم چون مدت مشابه سال قبل هیچ تولیدی نداشته اند.
در بهمن ماه امسال شركت های ایران خودرو دیزل، كاریزان خودرو، آریا دیزل موتور و تیراژه دیزل افت ۱۰۰ درصدی تولید داشته اند. به ترتیب ایران خودرو دیزل در بهمن ماه سال قبل ۱۳ دستگاه، كاریزان خودرو جمعاً ۱۰۵ دستگاه، آریا دیزل موتور ۱۰ دستگاه و تیراژه دیزل پنج دستگاه تولید كرده اند كه با عنایت به عدم تولید در بهمن ماه سال جاری افت تولید ۱۰۰ درصدی را تجربه كرده اند.
هم چنین شركت زامیاد هم بهمن ماه امسال پنج دستگاه تولید كرد، در حالیكه میزان تولید آن در بهمن ماه سال قبل ۵۶ دستگاه بوده و گروه بهمن هم جمعاً با تولید ۵۹ دستگاه در بهمن ماه سال جاری و ۶۷۳ دستگاه در مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۹۱.۱ درصد و ۹۱.۲ درصدی كاهش تولید داشته اند.
علاوه بر این، سایپا دیزل و ماموت هم كاهش تولیدهای به ترتیب ۸۹.۷ و ۷۳ درصدی تولید را تجربه كرده اند. سایپا دیزل بهمن امسال ۶۹ دستگاه تولید كرده در حالیكه تولید آن در مدت مشابه سال قبل ۶۷۲ دستگاه بوده است. هم چنین تعداد تولید كامیون شركت ماموت در بهمن ماه سال قبل ۲۴۴ دستگاه بوده است اما میزان تولیدش در بهمن ماه سال جاری به ۶۶ دستگاه رسیده است.
در این میان، تنها شركت سروش دیزل مبنا است كه با رشد تولید در بهمن ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه شده است. این شركت در بهمن ماه سال گذشته، ۵۱ دستگاه و در بهمن ماه امسال با تولید دو دستگاه بیش تر، ۵۳ دستگاه تولید و رشد ۳.۶ درصدی داشته است.
هم چنین آمار تجمعی تولید كامیون در ۱۱ ماه امسال كاهش تولید ۳۵.۵ دستگاه كامیون را نشان داده است. تولید كامیون در ۱۱ ماهه امسال ۹۶۰۹ دستگاه بوده در حالیكه در مدت مشابه سال قبل ۱۴ هزار و ۸۹۷ دستگاه كامیون تولید شده است.1397/12/17
00:59:48
5.0 / 5
5229
تگهای خبر: تولید , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
گل چرم