افتتاح هتل برای زنبورها!

افتتاح هتل برای زنبورها!

به گزارش گل چرم یک خانواده کشاورز در کرواسی با آغاز به کار یک هتل زنبورعسل، کندوهای زنبورعسل مولد را برای فروش به مشتریانی که دوست دارند زنبور نگهداری کنند اما زمان یا فضای مناسب ندارند، عرضه می کنند.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، رویترز به نقل از دوماگوج بالجا، کشاورز کروات نوشت: این اقدام در واکنش به کنجکاوی رو به رشد خریداران عسل درباره نحوه تولید آن در شرایطی که زنبورداری از افت جهانی جمعیت زنبورها صدمه دیده است، انجام می گیرد.

این خانواده کشاورز که از شهر گرسنیکا واقع در شمال شرقی کرواسی هستند، به افرادی که مایلند عسل طبیعی خودشان را داشته باشند یک قرارداد سه ساله به ارزش حدود ۳۹۱ دلار عرضه می کنند.

به گفته این کشاورز، خریداران می توانند یک کندوی زنبورعسل را از این خانواده کشاورز خریداری کنند و آنها این کندو را در مدت سه سال برای آنها نگهداری می کنند و نیمی از عسل آنرا برای خودشان برمی دارند. در شرایط خوب یک کندو می تواند حدود ۳۰ کیلوگرم عسل در سال تولید نماید.

در حال حاضر ۲۵ مشتری زنبور در این مزرعه دارند. بیشتر این مشتریان از شهرهای کرواسی هستند اما برخی از آنها مانند یک خلبان از دوبی و یک مربی فوتبال از جده از مناطق دورتری می آیند.

مالکان این کندوها می توانند بعد از سه سال کندوهای خویش را به جای دیگری ببرند با این وجود امکان دارد یافتن مکان دیگر برای آنها راحت نباشد.

بر اساس گزارش رویترز، زنبورها که برای رشد گیاهان مفید هستند، به علت فعالیت انسانی همچون استفاده از آفت کشها و کودها و همینطور تغییرات اقلیمی به خطر افتاده اند.
1400/07/04
11:06:57
5.0 / 5
597
تگهای خبر: تولید , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گل چرم