رئیس خانه صمت تهران:

خریدکالاهای خارجی رابه بخش خصوصی بسپاریم

خریدکالاهای خارجی رابه بخش خصوصی بسپاریم

رییس خانه صمت تهران اظهار داشت: متاسفانه نمایندگان دولت در خرید کالاهای خارجی نبوغی ندارند بدین جهت درخواست می کنم که خرید کالاهای خارجی را به بخش خصوصی بسپاریم.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، محمد مرتضوی امروز در نشست هیات نمایندگان اتاق تجاری تهران که با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، گفت: در بخش صنایع تبدیلی خرید تضمینی کالاهای کشاورزی توسط شرکت های دولتی باید جای خودرا به خرید قراردادی توسط واحدهای صنعتی تولیدی بدهد. باید مثلث بین واحدهای تولیدی، بانک و کشاورزی به وجود بیاید تا بتوانیم این ساماندهی را به وجود بیاوریم.
رئیس خانه صمت استان تهران اضافه کرد: وقتی واحد تولیدی می خواهد محصولی را بخرد باید محصول یک ساله را بخرد. بدین سبب نیاز به سرمایه هایی خارج از سرمایه خود دارد که این مساله می تواند کمک زیادی به دولت و واحدهای تولیدی باشد.
وی افزود: همین طور نوسان قیمت های جهانی و تاثیر آن بر قیمت واحدهای صنایع تبدیلی موضوعی است که باید بیش از گذشته مورد توجه قرار بگیرد برای اینکه ما میلیونها تن غله وارد می نماییم و قیمت ها دائم در نوسان است؛ باید مکانیسمی داشته باشیم که نوسان قیمت جهانی را در قیمت محصولات واحدهای تولیدی در نظر بگیریم.
مرتضوی اظهار داشت: طی ۴۰ سال قبل که برای خرید کالاهای خارجی با نمایندگان دولت بصورت رسمی و غیررسمی به سفر رفتم، متاسفانه نبوغی در نمایندگان دولت برای خرید کالاها ندیدم، بدین جهت درخواست می کنم خرید کالاهای خارجی را به بخش خصوصی بسپارید.
رئیس خانه صمت استان تهران اظهار داشت: همین طور درخواست دارم در مورد سرمایه گذاری در رابطه با کاهش هزینه رساندن محصولات کشاورزی به بازارهای مصرف تدبیری دقیق بیندیشید و این حوزه را مدیریت کنید. بعنوان مثال سیب طالقان ۱۵ هزار تومان است اما وقتی به بازار تهران می رسد با قیمت ۴۰ هزار تومان فروخته می شود.
مرتضوی اظهار داشت: قیمت سبوس نیز نیاز به مدیریت دارد. این سیستم حواله ای سیستم فاسدی بوده و این حواله ها در درب کارخانجات آرد به آسانی خرید و فروش می شود و به سفره مردم نمی رسد.
رئیس خانه صمت استان تهران اضافه کرد: سبوسی که حواله کشی می شود به سفره مردم نمی رسد، ما با دامداران در باره این مساله به توافق رسیدیم اما افرادی از وزارت جهاد کشاورزی با دامداران تماس گرفتند و آنها را تهدید کردند که شیر به قیمت قبلی برگردد این در شرایطی است که دامداران قبلا پذیرفته بودند که سبوس در قیمت شیر دیده شود.

1400/07/06
10:55:03
5.0 / 5
587
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
گل چرم