خریداران طلا صبور باشند

خریداران طلا صبور باشند

گل چرم: خوش بینی در بازار طلا علیرغم این که این فلز باارزش بعد از انتشار یک گزارش اشتغال ماهانه ناامید کننده دیگر در آمریکا نتوانست رشد پایداری پیدا کند، بهبود یافته است.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد هر دو گروه تحلیل گران وال استریت و سرمایه گذاران غیرحرفه ای خوشبینی قوی به قیمت طلا در کوتاه مدت دارند.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالای ساکسو بانک اظهار نمود: علیرغم این که انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا سیاستهای پولی خویش را تغییر دهد و کاهش خرید ماهانه اوراق قرضه را قبل از آخر سال جاری آغاز کند، طلا همچنان روی خط باریکی حرکت می کند. گزارش اشتغال غیرکشاورزی سپتامبر به حد کافی سرد بود تا از قیمت طلا پشتیبانی کند و با این وجود به حد کافی قوی بود تا از تعدیل خرید اوراق قرضه حمایت کند.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیل گران وال استریت، ۱۴ نفر شرکت کردند که از میان آنها هشت نفر معادل ۵۷ درصد افزایش قیمت طلا را پیشبینی کردند. پنج نفر معادل ۳۶ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و یک نفر معادل هفت درصد نظر خنثی داشت.

در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران غیرحرفه ای، ۸۴۱ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۴۴۲ نفر معادل ۵۳ درصد به افزایش قیمت طلا و ۲۶۵ نفر معادل ۳۲ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند در حالیکه ۱۳۴ نفر معادل ۱۶ درصد نظری نداشتند.

خوش بینی در بین سرمایه گذاران کوچک بعد از اینکه ماه گذشته به پایین ترین حد چند ماهه سقوط کرد، به صورت پیوسته بهبود پیدا کرده است. اما خوشبینی آنها در حالی بهبود یافته که طلا همچنان به حمایت در سطح ۱۷۵۰ دلار تکیه کرده است. آمار اشتغال مأیوس کننده سپتامبر کمک کرد قیمت طلا به بالاترین حد دو هفته اخیر صعود کند اما موفق نشد مقاومت در بالای ۱۷۸۰ دلار را بشکند.

بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آتی آمریکا با یک دلار و ۸۰ سنت معادل ۰.۱ درصد کاهش، در ۱۷۵۷ دلار و ۴۰ سنت بسته شد و یک دلار پایینتر از قیمت نهایی ۱۷۵۸ دلار و ۴۰ سنت در معاملات جمعه پیش بود.

بعضی از تحلیل گران می گویند با اینکه کاهش خرید ماهانه اوراق قرضه توسط بانک مرکزی آمریکا غیرقابل اجتناب است اما آمار بازار کار می تواند نیروی صعودی کوتاه مدتی برای طلا فراهم آورد چونکه انتظارات سرمایه گذاران درباره زمان آغاز تعدیل این برنامه پس زده شد.

آدریان دی، رئیس شرکت مدیریت دارایی آدریان دی به کیتکونیوز اظهار داشت: بمحض اینکه بانک مرکزی آمریکا کاهش خرید ماهانه اوراق قرضه را آغاز کند، بازار خواهد دید که این اقدام بسیار دیرهنگام است و قیمت طلا به کف رسیده و روند آن معکوس می شود. این اتفاق در سال های ۲۰۰۵، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ روی داد.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد شرکت مدیریت دارایی SIA پیش بینی نمود که قیمت طلا در کوتاه مدت افزوده می شود چونکه دلار نیروی حرکتش را در آستانه نشست سیاست پولی ماه آینده بانک مرکزی آمریکا از دست می دهد بخصوص که ابهامات در مورد زمان آغاز تعدیل تدابیر محرک مالی افزوده می شود.

با این حال همه تحلیل گران متقاعد نشده اند که طلا آماده شکستن زنجیرهایش است. مارک چندلر، مدیرعامل شرکت بانوک برن گلوبال فارکس به کیتکونیوز اظهار داشت: مقاومت طلا در آینده نزدیک بین ۱۷۸۰ تا ۱۸۰۰ دلار می ماند.

آدام بوتون، استراتژیست ارزی ارشد فارکس لایو اظهار داشت: منتظر ریزش بیشتر طلا قبل از تمایل به خرید است و انتظار ندارد قبل از نوامبر که بازار عوامل فصلی قوی را مشاهده می کند، طلا خریداری کند. بوتون اظهار نمود: اگر می خواهید طلا بخرید باید صبور باشید. من می خواهم زمانی طلا خریداری کنم که فروش وحشت زده به راه می افتد.

منبع:

1400/07/17
11:39:11
5.0 / 5
558
تگهای خبر: آنلاین , بازار , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گل چرم