کدام کشورها پوشاک ایرانی می پوشند؟

کدام کشورها پوشاک ایرانی می پوشند؟

گل چرم: رییس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک، اظهار داشت که پوشاک ایران به کشورهای اروپایی همچون آلمان و کشورهای همسایه همچون عراق، ترکیه، افغانستان و ارمنستان صادر می شود.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، ابوالقاسم شیرازی امروز در یک نشست خبری که در اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک برگزار شد، اظهار داشت: تولید پوشاک در کشور از ارزش افزوده بالایی برخوردارست و در این صنعت نسبت به سایر صنایع می توان با هزینه کمتر، اشتغال بیشتری ایجاد کرد. باتوجه به تولید پوشاک ایرانی باکیفیت و قیمت مناسب تولیدات ما با تولیدات خارجی قابل رقابت و تولیدات بیشتر تولیدکنندگان پوشاک صادرات محور است. بدین سبب اگر رایزنان تجاری در کشورهای مختلف فعال شوند صادرات در این بخش نیز قابل گسترش است.
وی با اعلان اینکه قسمتی از تولیدات پوشاک کشور به کشورهای اروپایی همچون آلمان و بخشی نیز به کشورهای همسایه همچون عراق، ترکیه، افغانستان و ارمنستان صادر می شود، اظهار نمود: باتوجه به تولیدات باکیفیت کشور ترکیه یکی از خریداران شلوارهای جین تولیدی توسط تولیدکنندگان ایرانی است.
رییس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک، همین طور با اشاره به تعطیلات مکرر واحدهای صنفی طی دو سال اخیر به سبب کرونا، اشاره کرد: این در حالیست که طی دو سال اخیر تولیدکنندگان پوشاک تعطیل نکردند و در زمان نیاز به ماسک نیز نیاز جامعه را تامین کردند. همین طور در دو سال قبل پدیده دست فروشان و بساط گستری به سبب تعطیلی مکرر واحدهای صنفی گسترش یافته است.
وی عملکرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مبارزه با عرضه پوشاک قاچاق را خوب توصیف کرد و اظهار داشت: پنج درصد از تولیدات پوشاک در کشور توسط بنگاه های بزرگ صنعتی و ۹۵ درصد نیز توسط بنگاه های کوچک و متوسط تامین می شود.
رییس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک در ادامه با اشاره به برگزاری نمایشگاه پوشاک در شهر آفتاب اظهار داشت: باوجود این که یکی از نیازهای جدی تولیدکنندگان این بخش برگزاری نمایشگاه بوده، تا حالا به سبب برخی کارشکنی ها موفق به برگزاری چنین نمایشگاهی در نمایشگاه های بین المللی تهران نشدیم. اما با رایزنی های انجام شده بالاخره این موفق شدیم تا شرایط برگزاری این نمایشگاه را در شهر آفتاب فراهم نماییم. برمبنای اقدامات انجام شده نمایشگاه پوشاک در شهر آفتاب از ۲۰ تا ۲۳ مهر با حضور ۱۰۰ تولید کننده پوشاک برگزار می گردد که حدود ۱۰ تولیدکننده شرکت کننده در این نمایشگاه جزو برندهای معروف و برتر هستند.
ورود سالانه ۲ میلیارد دلار پوشاک به کشور
همین طور مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب اظهار داشت: باوجود ممنوعیت واردات پوشاک سالانه ۲ میلیارد دلار پوشاک بصورت رسمی و غیررسمی وارد کشور می شود. این در حالیست که باتوجه به کیفیت تولیدات داخلی اصلا نیازمند واردات پوشاک نیستم.
مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب با اشاره به برگزاری نمایشگاه پوشاک در این نمایشگاه طی روزهای آتی اضافه کرد: کیفیت پوشاک ایرانی اگر بهتر از پوشاک خارجی نباشد هم سطح است. اما برای توسعه این صنعت نیازمند برندینگ هستیم. یکی از اشکالات بخش نمایشگاهی کشور انحصار دولت می باشد و بنا بر این حوصله از بخش خصوصی برای رقابت گرفته شده است. با انحصار دولت در بخش های مختلف صنعت قدرت خلاقیت از بخش های مختلف گرفته می شود.
مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب اظهار نمود: ایران در سال ۱۲۸۵ نخستین کشور از خاورمیانه بود که در نمایشگاه بین المللی بریتانیا شرکت کرد و کشورهای همسایه ما در آن دوران حتی با واژه صنعت نمایشگاهی آشنا نبودند اما امروز همسایگان ما اکسپوهای جهانی برگزار می کنند و ما حتی نامزد برگزاری اکسپو نشده ایم. این در حالیست که در هر دوره برگزاری کشور برگزار کننده می تواند ۶۰ میلیارد دلار درآمد کسب کند.
منبع:

1400/07/18
11:52:27
5.0 / 5
430
تگهای خبر: اتحادیه , تولید , خرید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
گل چرم