ساداتی نژاد:

واگذاری امور به بخش خصوصی سیاست کلان وزارت جهاد است

واگذاری امور به بخش خصوصی سیاست کلان وزارت جهاد است

به گزارش گل چرم وزیر جهاد کشاورزی اعلام نمود: واگذاری امور به بخش خصوصی سیاست کلان ما در وزارت جهاد کشاورزی است.


به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی در نشست صمیمانه با مدیران انجمن صنایع روغن کشی و انجمن کارخانجات روغن نباتی با اعلان اینکه واگذاری امور به بخش خصوصی سیاست کلان ما در وزارت جهاد کشاورزی است، اضافه کرد: شرکت تجاری دولتی ایران و پشتیبانی امور دام رقیب بخش خصوصی نیستند و حضور آنان در بازار بر طبق قانون و باتوجه به ضرورت ها صورت می گیرد.
ساداتی نژاد اشاره کرد: در صورت اعتماد متقابل بین وزارت جهاد کشاورزی و صنایع روغن، در قالب تفاهم نامه، ذخیره سازی روغن در آینده قابل واگذاری به بخش خصوصی است.
وی اشاره کرد: من صددرصد به بخش خصوصی اعتماد دارم و امیدوار هستم هرچه بیشتر پیش می رویم این اعتماد بیشتر شود و زیربنایی برای آینده کشور ایجاد شود.
ساداتی نژاد اظهار داشت: دستور اکید من به حوزه برنامه ریزی اقتصادی و تجاری این بوده که اتحادیه ها بتوانند در تصمیم گیری امور بخش کشاورزی و بازاررسانی محصولات کشاورزی مشارکت کنند.
وزیر جهاد کشاورزی با اعلان اینکه می توانیم طرح پایلوت واگذاری امور را از صنایع روغن شروع نماییم، عنوان کرد: معاونت توسعه تجاری یک نقشه راه پایلوت برای واگذاری امور به این اتحادیه ها تدوین کند تا از بازار تا صادرات و واردات روغن را به اتحادیه ها بسپاریم.
ساداتی نژاد با اشاره به این که کشاورزی کشور راهی به غیر از کشت قراردادی ندارد، اشاره کرد: اتحادیه ها در توسعه کشت قراردادی به وزارت جهاد کشاورزی بصورت جدی کمک کنند.
وی اضافه کرد: با حضور اتحادیه ها در کشاورزی قراردادی، حوزه زراعت خصوصاً دانه های روغنی پیشرفت خوبی خواهد داشت.


منبع:

1400/07/20
10:53:15
5.0 / 5
499
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
گل چرم