مدیركل شیلات خوزستان:

زمین لرزه ۳۰ میلیاردریال به آبزی پروری اندیکا خسارت زد

زمین لرزه ۳۰ میلیاردریال به آبزی پروری اندیکا خسارت زد

گل چرم: مدیرکل شیلات خوزستان، خسارت وارد شده ناشی از زمین لرزه به مزارع آبزی پروری شهرستان اندیکا را 30 میلیاردریال اعلام نمود.فتح الله ابوعلی در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: زمین لرزه ۵.۷ ریشتری هفته گذشته، مرز استانهای چهارمحال و بختیاری و خوزستان را لرزاند که خسارت های زیادی را به آبزی پروری شهرستان اندیکا وارد کرد.
وی اضافه کرد: طبق ارزیابی های به عمل آمده به ۵ مزرعه در مجتمع پرورش ماهیان سردابی سوسن و سرخاب واقع در روستای سربازار شهرستان اندیکا خسارت وارد شده است.
مدیرکل شیلات خوزستان افزود: طبق گزارش ها و مستندات دریافتی، ۱۵ تن ماهی در این مجتمع از بین رفته و خساراتی به دیواره و بدنه ۵۱ استخر بتنی نیز وارد شده است.
ابوعلی، تصریح کرد: کل تولیدات شهرستان اندیکا باتوجه به اقلیم مناسب عمدتا شامل ماهیان سردابی است و در سال ۹۹، یک هزار تن ماهی قزل آلای رنگین کمان از این مجتمع برداشت شد و پیش بینی می شود تا آخر سال جاری این میزان به یک هزار و ۱۰۰ تن رشد داشته باشد.
وی اظهار داشت: باتوجه به گزارش های واصله از شهرستان اندیکا بعد از بررسی های لازم در اسرع وقت بوسیله مدیریت بحران استان خسارت آبزی پروان پیگیری و جبران خواهد شد.


منبع:

1400/07/22
12:53:04
5.0 / 5
567
تگهای خبر: بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
گل چرم