مدیر بازرسی و نظارت اصناف خوزستان خبر داد

گرانفروشی و عدم درج قیمت، بیشترین تخلف صنفی در اهواز

گرانفروشی و عدم درج قیمت، بیشترین تخلف صنفی در اهواز

به گزارش گل چرم خوزستان مدیر بازرسی و نظارت اصناف خوزستان اظهار داشت: در سطح شهرستان اهواز از آغاز سال ۱۴۰۰ تا کنون، در جریان انجام ۳ هزار و ۱۰۰ مورد بازرسی از اصناف، ۸۴۶ پرونده تخلف صنفی تشکیل شده است که این متخلفان به تعزیرات حکومتی معرفی شده اند؛ عمده تخلفات انجام شده در ارتباط با گرانفروشی و عدم درج اتیکت قیمت بوده است.رضا فرجام در گفتگو با ایسنا، در مورد گرانفروشی نان، اظهار نمود: مبحث گرانفروشی در بحث نان به شدت درحال پیگیری است و بازرسان اتاق اصناف در سطح استان، مرتبا درحال سرکشی و نظارت هستند.

وی اضافه کرد: اتحادیه نانوایان اهواز درخواست افزایش قیمت نان را عرضه کرده اما تا کنون با این مورد در سطح استان موافقت نشده است؛ ازاین رو افزایش خودسرانه قیمت نان، تخلف صنفی به حساب می آید و بطور قطع این تخلفات با برخورد قانونی مواجه خواهد شد.

فرجام خاطرنشان کرد: در ماه گذشته با حدود ۶۰ واحد نانوایی در اهواز به علت تخلف صنفی برخورد شد و برای آنها تشکیل پرونده انجام و به اداره تعزیرات حکومتی عرضه شدند.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف خوزستان با سفارش به مردم اظهار داشت: مردم در صورت مشاهده تخلفات صنفی و یا داشتن شکایت از واحدهای صنفی، می توانند با واحد بازرسی اتاق اصناف اهواز به شماره (۳۳۸۳۶۹۱-۴) تماس گرفته و گزارش و شکایت خویش را مطرح کنند تا موضوع، بررسی و پیگیری شود.

وی ضمن اشاره به آمار شکایات مردمی امسال بیان نمود: از آغاز سالجاری تا کنون حدود ۴۶۰ شکایت از واحدهای صنفی اهواز که عموما واحدهای صنفی خدماتی را شامل می شود، ثبت و به همگی آنها رسیدگی شد.

فرجام ضمن اشاره به تعداد بازرسی های انجام شده در سال جاری، اظهار داشت: در سطح شهرستان اهواز از آغاز سال ۱۴۰۰ تاکنون، در جریان انجام ۳ هزار و ۱۰۰ مورد بازرسی از اصناف، ۸۴۶ پرونده تخلف صنفی تشکیل شده است که این متخلفان به تعزیرات حکومتی معرفی شده اند؛ عمده تخلفات انجام شده در ارتباط با گران فروشی و عدم درج اتیکت قیمت بوده است.

منبع:

1400/08/03
21:49:53
5.0 / 5
216
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گل چرم