مدیر باغبانی سازمان جهاد كشاورزی آذربایجان شرقی خبرداد؛

پیش بینی تولید ۱ و هفت دهم تن زعفران در آذربایجان شرقی

پیش بینی تولید ۱ و هفت دهم تن زعفران در آذربایجان شرقی

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از پیش بینی تولید 1.7 تن زعفران در استان آگاهی داد و اظهار داشت: امسال سطح زیر کشت محصول زعفران در استان 367 هکتار است.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، محمدباقر بی پروا اضافه کرد: اظهار داشت: پیش بینی می شود امسال ۱.۷ تن زعفران از مزارع استان برداشت شود.
وی افزود: سطح زیر کشت طلای سرخ استان که جزو گیاهان کم آب بر نیز شمرده می شود، در سال قبل افزون بر ۳۳۷ هکتار و میزان تولید آن ۱.۴ تن بود.
به گفته بی پروا متوسط عملکرد تولید زعفران در واحد سطح استان نیز ۴.۶ کیلوگرم است که نسبت به میانگین کشوری با ۳.۲ کیلوگرم بالاتر است.
وی افزود: بیشترین سطح زیر کشت زعفران در استان در شهرستان های مرند، میانه و آذرشهر واقع شده است و مرند با دارا بودن ۲۰۲ هکتار سطح زیر کشت و تولید ۱.۱ تن زعفران در سال، رتبه نخست استانی را به خود مختص کرده است.
بی پروا اظهار داشت: قیمت گل تَر زعفران هم اکنون بین ۲۲۰ تا ۲۰۰ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم زعفران نیز بین ۱۷ الی ۱۶ میلیون تومان تخمین زده می شود.
وی اشاره کرد: سطح زیر کشت زعفران در کشور، بیش از ۱۲۰ هزار هکتار است که آذربایجان شرقی با دارا بودن ۰.۳ درصد سطح زیر کشت کشور حائز رتبه ۱۱ در این خصوص است.

1400/08/07
14:31:32
5.0 / 5
507
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گل چرم