تداوم کاهش قیمت طلا در آستانه تصمیم بانک مرکزی آمریکا

تداوم کاهش قیمت طلا در آستانه تصمیم بانک مرکزی آمریکا

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی که معامله گران در آستانه اعلام نتیجه نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا محتاط بودند، کاهش پیدا کرد.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، به ۱۷۸۰ دلار و ۹۰ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۴ درصد کاهش، ۱۷۸۱ دلار و ۳۰ سنت بود. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۴ درصد کاهش، در ۱۷۸۹ دلار و ۴۰ سنت بسته شده بود.

انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا بعدازظهر روز چهارشنبه در انتها نشست سیاست پولی دو روزه خود، آغاز تعدیل تدابیر محرک مالی را اعلام نماید. بانک مرکزی آمریکا احیانا خرید ماهانه اوراق قرضه را هر ماه تا اواسط سال ۲۰۲۲ به میزان ۱۵ میلیارد دلار کاهش خواهد داد. سرمایه گذاران همینطور به دنبال نشانه هایی از زمان افزایش نرخهای بهره برای مهار فشارهای تورمی رو به رشد هستند.

هیتش جین، تحلیلگر شرکت "یس سکیوریتیز" در اینباره اظهار داشت: طلا در کوتاه مدت تحت فشارهای کاهشی می ماند چونکه بانک های مرکزی گوناگونی به نرمال سازی سیاست پولی اقدام می کنند و به تدریج خرید اوراق قرضه را تعدیل می کنند. اما اگر بازارهای اوراق قرضه در انتظاراتشان برای تورم بالاتر و رشد پایینتر و رکود تورمی در سال های پیش رو حق داشته باشند، برای طلا مثبت خواهد بود. بازده پایین تر اوراق قرضه بلندمدت منعکس کننده نگرانیها نسبت به رکود تورمی است.

بر اساس گزارش رویترز، فعالان بازار همینطور به نشست سیاست پولی روز پنج شنبه بانک مرکزی انگلیس چشم دوخته اند. آماری که منتشر گردید از دور از انتظار بودن رشد چشم گیر بیکاری حکایت داشت و احتمال اولین افزایش نرخهای بهره از جانب یک بانک مرکزی بزرگ از زمان آغاز بحران شیوع کرونا را تشدید کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد کاهش، به ۲۳ دلار و ۴۰ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، ۱۰۳۴ دلار و سه سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۲۰۲۲ دلار و ۵۳ سنت رسید.

منبع:

1400/08/12
12:04:56
5.0 / 5
586
تگهای خبر: بازار , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گل چرم