وزیر صنعت، معدن و تجارت:

صنعت خودرو تا ۲ سال آینده بهبود می یابد

صنعت خودرو تا ۲ سال آینده بهبود می یابد

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه افتتاح نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو، ضمن تاکید براینکه برنامه ریزی های صورت گرفته برای صنعت، درحال اجراست، نوید این را داد که ظرف مدت دو سال آینده شاهد صنعتی به روزتر و تولید محصولات با مصرف سوخت پایین و با کیفیت خواهیم بود.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، سیدرضا فاطمی امین- وزیر صنعت، معدن و تجارت- در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو، ضمن انتقاد از روابط مالی بین خودروسازان و قطعه سازان، کاهش هزینه های سر بار خودروسازان را نیز امری مهم دانسته و اظهار نمود: اصلاح ساختار مالی شرکت بایستی صورت گیرد که حالا در حال انجام می باشد. نمی توان منکر بدهی های صنعت خودرو به قطعه سازان و زیان انباشته بالای آنها شد. برنامه ریزی هایی برای بهبود صنعت خودرو تعریف شده است که در راه تحقق بوده و ظرف دو سال آینده اساسا شاهد صنعت خودرو به روزتر با تولیداتی با مصرف سوخت پایین و با کیفیت خواهیم بود.
وی ادامه داد: در چند بخش درحال انجام کار هستیم که همچون آنها مدیریت جریان نقدینگی خودروسازان و کاهش هزینه های سربار آنها خواهد بود. اصلاح ساختار صنعت خودرو همچون ۱۰ برنامه در نظر گرفته شده است. ما دنبال مجموعه سازی هستیم. در مجموعه سازی، خودرو ساز با چندین قطعه ساز همکاری خواهدنمود و کار را باهم پیش خواهند برد. این ساختاری است که در بیشتر صنایع خودروسازی در جهان موفقیت آمیز بوده است.

گفتنی است شانزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون امور صنایع وزارتخانه مذکور، عبدالرزاق داود (مشاور نخست وزیر پاکستان در امور تجاری و سرمایه گذاری) و با مشارکت حدود ۵۰۰ شرکت بزرگ قطعه سازی داخلی و خارجی (چین، ترکیه، هند، آلمان و ایتالیا) راه اندازی شد. این نمایشگاه که توسط شرکت تجاری بین المللی ایدرو برگزار شده، در حوزه قطعات و مجموعه های خودرو، ماشین آلات و تجهیزات قطعه سازی، تحقیقات و طراحی مهندسی، مواداولیه و تجهیزات جانبی خودرو، تجاری و خدمات بعد از فروش، لوازم تزئیناتی خودرو، تعمیر و نگهداری خودرو فعالیت دارد و از امروز (۱۶ آبان ماه) تا ۱۹ آبان ماه دایر است.
1400/08/16
23:08:06
5.0 / 5
606
تگهای خبر: تولید , خدمات , فروش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
گل چرم