عضو هیات مدیره اتحادیه باغداران اعلام كرد

افزایش تولید نارنگی

افزایش تولید نارنگی

عضو هیات مدیره اتحادیه باغداران کشور از افزایش تولید نارنگی و سیب در سالجاری آگاهی داد.مجتبی شادلو در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که آیا بارش های اخیر صدمه ای به محصولات باغی رسانده است یا خیر؟ اظهار داشت: بارندگی های اخیر برای باغات بسیار عالی بوده و موجب شد که محصولات حتی ۲۰ تا ۲۵ روز هم زودتر به دست بیایند. از طرفی سرمای سختی هم نداشتیم و بنا بر این خسارت ناشی از سرمازدگی هم نداریم.

وی افزود: مرکبات به دست آمده از نظر کمیت و کیفیت در وضعیت خوبی هستند و برداشت آنها شروع شده است. کشاورزان نیز باید در فرصت بین بارش ها مبادرت به جمع آوری محصولات کنند.

عضو هیات مدیره اتحادیه باغداران کشور با اعلان اینکه برآوردها نشان میدهد تولید نارنگی امسال در مقایسه با سال قبل ۱۵ درصد افزایش داشته است، اظهار داشت: نارنگی های تخم ژاپنی و واریته انشو برداشت شده است و پس از آن نوبت برداشت نارنگی یافا و پچ است. دست آخر یعنی یکماه آینده نیز نارنگی های جنوبی در استانهای فارس، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان که کیفیت بالایی هم دارند، برداشت خواهند شد.

وی اشاره کرد: هم اکنون پرتقال های شمال و جنوب هم قابلیت برداشت دارند، برای اینکه به سبب شرایط آب و هوایی زودتر به دست آمده اند. بایستی زودتر این محصولات برداشته شوند تا ضایعات کم شود.

شادلو در آخر با اشاره به این که در سیب هم امسال نسبت به سال قبل ۳۰ درصد افزایش تولید داشتیم، اظهار داشت: به سبب گران بودن تدارکات جمع آوری و زود به دست آمدن محصول، به هنگام برداشت سیب با ضایعات بسیاری مواجه شدیم.
1400/09/01
23:46:37
5.0 / 5
522
تگهای خبر: اتحادیه , تولید , كیفیت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گل چرم