با موافقت نمایندگان؛

ایرادات شورا به طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی رفع شد

ایرادات شورا به طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی رفع شد

نمایندگان ایرادات شورای نگهبان به طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی را رفع کردند.به گزارش گل چرم به نقل از مهر در ادامه جلسه علنی روز (یکشنبه ۷ آذرماه) مجلس شورای اسلامی رفع ایرادات شورای نگهبان به طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.
نمایندگان با اصلاح ماده واحده و تبصره این طرح مقرر کردند:
ماده واحده: دولت مکلف است از تاریخ تصویب این قانون، کارشناسان بیمه کشاورزی را بصورت قرارداد کار معین ساماندهی کند.
تبصره ۱: کارشناسان بیمه کشاورزی که هم اکنون قراردادی تحت عنوان قرارداد کارگزاری با بانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی دارند و حسب مورد از زمان ورود به صندوق بیمه کشاورزی یا بانک کشاورزی تا تاریخ تصویب این قانون حداقل چهل و هشت (۴۸) ماه سابقه فعالیت مستمر و متوالی داشته باشند بعد از گذراندن دوره های آموزشی مرتبط، برمبنای تخصص و متناسب با نیاز دستگاه های مربوطه، ظرف حداکثر دو سال بصورت قرارداد کار معین ساماندهی می گردند.
در ادامه نمایندگان به بررسی تبصره ۵ ماده واحده این طرح پرداختند و آنرا با ۲۲۷ رأی موافق، ۷ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۶۶ نماینده حاضر در صحن اصلاح کردند.
براساس تبصره ۵ ماده واحده اصلاح شده این طرح؛
بار مالی ناشی از اجرای این قانون از محل اصلاح ماده (۸۱) قانون مالیات های مستقیم مصوب ۳/۱۲/۱۳۶۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی تامین می گردد.
علاوه بر این ماده (۸۱) قانون مالیات های مستقیم مصوب ۳/۱۲/۱۳۶۶ با اصلاحات والحاقات بعدی به شرح زیر اصلاح شد:
«ماده ۸۱- درآمدهای اشخاص حقیقی که حاصل از کلیه کارهای کشاورزی، دامپروری، دامداری، پرورش ماهی و زنبور عسل و پرورش طیور، صیادی و ماهیگیری، نوغان داری احیای مراتع و جنگلها، باغات اشجار از هر قبیل و نخیلات می باشد از پرداخت مالیات معاف است.»

1400/09/08
10:50:19
5.0 / 5
533
تگهای خبر: آموزش , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
گل چرم