معاون وزیر صمت:

احیاء بیشتر از ۴۲ درصد واحدهای راکد در کشور توسط سرمایه گذاران

احیاء بیشتر از ۴۲ درصد واحدهای راکد در کشور توسط سرمایه گذاران

به گزارش گل چرم خراسان رضوی معاون وزیر صمت اظهار داشت: بر مبنای آمارهای موجود بیشتر از 42 درصد واحدهای راکد در کشور یا توسط سرمایه گذاران جدید یا با مشارکت سرمایه گذاران جدید احیا شده اند.


علی رسولیان ظهر امروز ۱۰ آذرماه، در نهمین دوره مراسم معرفی و تجلیل از برندهای برتر خراسان رضوی که در محل ساختمان ساپکو مشهد با حضور استاندار خراسان رضوی، سفیر ایران در چین و تعدادی از فعالان اقتصادی استان برگزار شد، اظهار نمود: همه ما امروز با وجود تحریم ها و شرایط سخت موجود به فعالان اقتصادی مدیون هستیم. در این شرایط فعالان حوزه تولید نقش موثری داشته اند و توانسته اند نیازهای ارزی و مالی کشور را تامین کنند.
وی ادامه داد: آمارها نشان میدهد در طول دو سال قبل حوزه تولید فارغ از حجم سرمایه گذاری رشد کرده و شهرک های صنعتی درحال توسعه هستند.
معاون وزیر صمت افزود: هم اکنون بیش از ۴۴۰۰ طرح صنعتی در شهرک های صنعتی کشور درحال تکمیل شدن و نصب ماشین آلات هستند. این مساله در استانهای محروم نیز در حال انجام می باشد.
رسولیان اشاره کرد: همین طور طی چند سال اخیر آمارها نشان میدهد که میزان صادارت نیز رشد کرده و فعالین اقتصادی در بازارهای جهانی درحال فعالیت هستند. اما باید دقت کنیم که در چه شرایطی رشد صنعتی و رشد صادرات بیشتر شده است. باید حواسمان باشد که عمده تولید در کشور ناشی از ممنوعیت واردات است. این مساله به افزایش تولید کمک کرده است. هم اکنون ممنوعیت واردات ۲۵۰۰ کالا به کشور وجود دارد و فصای رقابتی بالایی در کشور به وجود آمده است.
وی ادامه داد: عمده رقابت های ما در حوزه صادرات به سبب تفاوت قیمت با کالاهای جهانی است. بدین سبب بهتر است ما به سمت برندسازی حرکت نماییم. اگر نتوانیم بهر دلیلی در دنیا رقابت نماییم این مساله به نفع ما نخواهد بود و سیاستگذاران اقتصادی باید به این مساله دقت کنیم.
معاون وزیر صمت عنوان کرد: در حال حاضر در سطح شهرک های صنعتی کشور درحال شناسایی نیازهای فناورانه هستیم. بیش از ۱۴۰۰ نیاز فناورانه در سطح کشور در شهرک های صنعتی شناسایی شده و بیش از ۴۰۰ نیاز نیز تامین شده است. در شهرک های صنعتی برای شرکت های دانش بنیان امتیازات ویژه ای در نظر گرفته شده است. کسانی که عمق داخلی سازی را ارتقا می دهند، باید حمایت شوند تا بهتر بتوانند فعالیت کنند.
رسولیان با اشاره به سیاست هایی که دولت سیزدهم و وزارت صمت آنرا دنبال می کند، بیان کرد: یکی دیگراز سیاست های دولت سیزدهم و وزارت صمت آمایش سرزمین و صنعتی است. این کار در استانهای کشور با نگاه به مناطق محروم و ظرفیت اشتغالزایی شروع شده است. در طرح آمایش جدید برمبنای شرایط مختلف استانها، ظرفیت های سرمایه گذاری و نوع تکنولوزی خدمات ارائه می شود تا از هدر رفت منابع جلوگیری شود
وی افزود: نگاه بنده به مشورت با بخش خصوصی است. اعتقاد داریم اگر بخش خصوصی به حوزه تولید ورود پیدا نکرده و جایگاهی نداشته باشد، موفق نخواهیم بود.
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اشاره کرد: در سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تلاش می شود تا زیرساخت های صنعتی، تجاری و معدنی در کشور تامین گردد. برمبنای تصمیم های صورت گرفته خودرا متعهد می دانیم تا زیر ساخت هایی مانند آب، برق و گاز و خود در شهرک های صنعتی و حتی خارج از شهرک ها تامین نماییم.
رسولیان با اشاره به احیاء واحدهای راکد در کشور بیان کرد:: بررسی های انجام شده نشان میدهد که بیش از ۴۲ درصد واحدهای راکد در کشور یا توسط سرمایه گذاران جدید یا با مشارکت سرمایه گذاران جدید احیا شده اند.
وی با تاکید بر برگزاری جلسات مختلف با استاندار خراسان رضوی درباره ایجاد شهرک صنعتی پوشاک در مشهد اظهار داشت: آمادگی داریم تا در صورت تامین زمین مناسب بتوانیم شهرک صنعتی پوشاک در مشهد را به زودی ایجاد نماییم.
منبع:

1400/09/10
23:04:55
5.0 / 5
606
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , ساختمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
گل چرم