خوانساری مطرح كرد

آمادگی اتاق تجاری برای مساعدت با بورس

آمادگی اتاق تجاری برای مساعدت با بورس

گل چرم: رییس اتاق تجاری تهران می گوید که این تشکل بخش خصوصی آمادگی دارد تا در تمامی بخش ها به بهبود شرایط بازار سرمایه کمک نماید.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، مسعود خوانساری امروز(شنبه) در نشست اعضای اتاق تجاری تهران با رییس سازمان بورس، اظهار نمود: یکی از معضلات مهمی که بازار سرمایه ایران با آن رو به روست دخالت مستقیم دولت در این بازار است. با وجود آنکه سازمان بورس یک سازمان غیردولتی بشمار می رود اما ما شاهد مداخله دولت در امور آن هستیم که قسمتی از مشکلاتی که امروز این بازار با آن مواجه می باشد تحت تاثیر همین دخالت رخ داده است.
وی با اعلان اینکه با در کنار هم قرار گرفتن بورس و اتاق تجاری می توان انتظار داشت که لااقل قسمتی از مشکلات این بازار حل شود، اشاره کرد: تعدادی از مشکلات سازمان بورس به شکل مستقل امکان حل شدن ندارد اما اتاق تجاری امکان مطرح کردن آنها و انجام پیگیری های لازم برای حل این معضلات را خواهد داشت.
رییس اتاق تجاری تهران افزود: نظرات بخش خصوصی باید در زمان اتخاذ تصمیمات جدید لحاظ شود. این بخش باتوجه به تجربه ای که در زمینه های مختلف اقتصادی دارد، اساسا نظرات کارگشا و مهمی را در ارتباط با سیاست های جدید خواهد داشت و در صورت استفاده بموقع از این نظرات، جلوی خیلی از مشکلات در آینده گرفته خواهد شد.
بگفته خوانساری، یکی از خواسته های بخش خصوصی از رییس سازمان بورس، جلوگیری از اعلام دستوری فروش یا عدم فروش سهام از طرف دولت می باشد که در سالهای قبل به بازار سرمایه و اعتماد سهامداران لطمه جدی وارد کرده است.
وی اشاره کرد: اقتصاد ما در سالهای قبل با مشکلات و محدودیت های جدی مواجه بوده و بنظر می رسد بخش مهمی از این محدودیت ها امسال و سال آینده نیز ادامه پیدا کند. بدین جهت بخش خصوصی و بطور خاص اتاق سوداگر آمادگی دارد تا نظرات و کمک های خودرا برای بهبود شرایط اقتصادی ارائه کند و در این بین بورس نیز یکی از بخش هایی است که می تواند روی کمک بخش خصوصی حساب باز کند.
منبع:

1400/09/13
23:07:38
5.0 / 5
438
تگهای خبر: بازار , تجربه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
گل چرم