دبیر كانون مرغداران گوشتی مطرح كرد

تاخیر ۲۰ روزه بازارگاه در تأمین ذرت

تاخیر ۲۰ روزه بازارگاه در تأمین ذرت

به گزارش گل چرم دبیر کانون مرغداران گوشتی کشور اظهار داشت: ۲۰ روز است که ذرت در سامانه بازارگاه شارژ نشده است و مرغداران راهی بازار آزاد شده اند.


پرویز فروغی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه ۲۰روز است ذرت در سامانه بازارگاه شارژ نشده و مرغداران مجبورند ذرت مورد نیاز خویش را از بازار آزاد تهیه کنند، اظهار داشت: در بازار آزاد هم هرکس با هر قیمتی که بخواهد مبادرت به فروش ذرت می کند و قیمت ذرت در بازار آزاد هم بیشتر از ۵۰۰۰ تومان است.
وی افزود: تا این ذرت شارژ و به دست تولیدکننده برسد دوره پرورش مرغ در سالن ها تمام می شود.
دبیر کانون مرغداران گوشتی خاطرنشان کرد: با تزریق بیش از حد مرغ منجمد در بازار قیمت مرغ گرم به زیر نرخ مصوب رسیده و با تداوم این شیوه تولید نابود خواهد شد.
فروغی در پاسخ به این که وضعیت تأمین کنجاله سویا به چه صورت است؟ اظهار داشت: سویا در بازارگاه شارژ می شود اما مسئله اینجاست که وقتی ذرت نباشد سویا هم فایده ای ندارد. چونکه این دو نهاده باید باهم به مرغ داده شود و اگر یکی از آنها دیر برسد انگار هیچ نهاده ای به مرغ داده نشده است.
ایشان در ادامه اضافه کرد: پیگیر تأمین ذرت برای واحدهای مرغداری شده ایم ولی هنوز به نتیجه ای نرسیده ایم.
این فعال بخش خصوصی در انتها اظهار داشت: اگر مقرر است قیمت مرغ دستوری باشد بایستی دولت نهاده ها را بموقع در اختیار مرغداران قرار دهد. این درست نیست که تولیدکنندگان مجبور باشند همه نهاده های خویش را از بازار آزاد تهیه کنند ولی مرغ هایشان با نرخ تعیین شده بفروشند.




منبع:

1400/09/20
15:31:56
5.0 / 5
606
تگهای خبر: بازار , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
گل چرم