معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان:

طرح جامع نخیلات خوزستان باید عملیاتی شود

طرح جامع نخیلات خوزستان باید عملیاتی شود

معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان اظهار داشت: طرح جامع نخیلات استان باید عملیاتی شود و صفر تا صد کارهای این طرح بصورت یک زنجیره، ارزش گذاری و ساماندهی گردد.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، رضا فتوحی عصر امروز در نشست بررسی آخرین وضعیت خرید خرما و تسویه حساب با نخل داران و همین طور جذب اعتبار و بررسی وضعیت اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در خوزستان اظهار داشت: این استان دومین تولید کننده خرما در سطح کشور است و سالانه ۲۳۵ هزار تن خرما در خوزستان تولید می شود و از این مقدار ۸۰ تا ۹۰ هزار تن به کشورهای عربی منطقه، افغانستان، گرجستان و حتی کشورهای اروپایی صادر می شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با تاکید بر توجه به شیوه نگهداری، بهداشت و سلامت خرما اضافه کرد: همین طور پیگیری ویژه برای فروش هر چه سریع تر این محصول مهم به استانها و کشورهای دیگر باید صورت گرفته تا هر چه سریع تر نسبت به تسویه حساب نخل داران اقدام ویژه ای شود.
وی اشاره کرد: طرح جامع نخیلات استان باید شروع و عملیاتی شود و صفر تا صد کارهای توسعه، احیا، کارهای آبی، خاکی و فرآوری خرما باید بصورت یک زنجیره، ارزش گذاری و ساماندهی گردد.
فتوحی اضافه کرد: باید با ساماندهی تولیدات بخش کشاورزی به رونق کشاورزی و راندمان زراعت برای درآمدزایی اقتصادی در استان کمک نماییم و در این راستا لازم است که پیگیری های ویژه بوسیله سازمان بحران کشور برای مبارزه با آفات چوب خوار نخیلات بمنظور جلوگیری از ورود هرگونه خسارت صورت گیرد.
وی درباب آخرین وضعیت اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در خوزستان بیان کرد: در امتداد اجرای کامل طرح، تعاون روستایی موظف است هر چه سریع تر بودجه مربوط به تقویت تشکل ها و استفاده از ظرفیت آنها را تعیین تکلیف کرده و بمنظور احیا، توسعه و ترویج این زمین ها به کار برد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان اظهار نمود: دوره های آموزشی لازم با همکاری تعاون روستایی و جهاد کشاورزی در امتداد آموزش به کشاورزان و مروجان مربوطه برای افزایش عملکرد در واحد سطح اجرا شود چون این کار در رونق بخش کشاورزی استان نقش به سزایی دارد.

1400/09/22
12:33:28
5.0 / 5
588
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
گل چرم