نماینده اهواز:

زنجیره ارزش فولاد اکسین خوزستان با طرح فولادسازی تکمیل می شود

زنجیره ارزش فولاد اکسین خوزستان با طرح فولادسازی تکمیل می شود

به گزارش گل چرم خوزستان نماینده مردم اهواز و نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح فولادسازی شرکت فولاد اکسین برای استان خوزستان و تکمیل زنجیره ارزش آن بسیار مهمست و در مجلس به دنبال اجرای هر چه سریع تر آن هستیم.سیدکریم حسینی در بازدید از نمایشگاه فولاد ۱۴۰۰ کیش و غرفه فولاد اکسین اظهار نمود: استان خوزستان ظرفیت های متنوعی در زمینه صنعت دارد و علاوه بر این که در صنعت نفت استان اول کشور است، بیشترین ذخایر نفتی و بیشترین تولید نفت را به خود مختص کرده است.

وی با اشاره به وضعیت خوزستان در زمینه صنعت اضافه کرد: خوزستان یکی از استان هایی است که قطب فولاد کشور شمرده می شود و صنعت فولاد از سالهای قبل در استان خوزستان توسعه پیدا کرد و امروز خوزستان یکی از استان هایی است که در صنعت فولاد و زنجیره فولاد در کشور نقش بسیار موثری دارد.

به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: در زنجیره فولاد استان خوزستان، شرکت فولاد اکسین به جهت نوپا بودن، منحصر به فرد بودن تولیدات و هم به جهت کسب درآمد خوب، تولیدات بسیار به هنگام در کشور داشته است.

حسینی اشاره کرد: این شرکت یکی از شرکت های موثر و صاحب نشان در صنعت فولاد شمرده می شود. امروز ما در خوزستان به دنبال توسعه این شرکت و موفقیت بیش از پیش صنعت فولاد هستیم برای اینکه شرکت فولاد اکسین توانست در دهه گذشته هم در ایجاد فرصت های اشتغال و هم در ادای مسئولیت های اجتماعی و تربیت مدیران خوب و موفق نقش بسیار موثری داشته باشد.

نماینده مردم اهواز در مجلس اشاره کرد: اساسا باید از همه ظرفیت ها استفاده کنیم؛ خصوصاً بوسیله مجلس و اختیارات نمایندگان و ارتباط نمایندگان با وزارتخانه های مربوطه و مراکز تصمیم گیری. همه ما به دنبال این هستیم تا بتوانیم فولاد اکسین به همین سر زنده بودن و موفقیت ها ادامه دهد.

وی با اشاره به گزارش مدیرعامل فولاد اکسین از روند این شرکت در امسال، بیان کرد: برپایه گزارشی که از مدیر عامل دریافت کردیم، این شرکت در فروش تولید و سودآوری که پیش بینی شده بود موفقیت های بسیار خوبی کسب کرده است و پیش بینی می شود امسال این موفقیت ها بیشتر شود.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: باتوجه به قدرت فروش و این ظرفیتی که فولاد اکسین خوزستان دارد، باید بتوانیم با ایجاد یک بستر مناسب به توسعه آن کمک نماییم. در مذاکراتی که با وزرای مربوطه داشتیم، درباب طرح فولادسازی که در کنار فولاد اکسین راه اندازی خواهد شد، خوشبختانه باتوجه به گزارش مدیر عامل این شرکت، هم مناقصه آن انجام شده است و هم پیگیری هایی را در سال قبل انجام دادیم و موافقت های اولیه را برای آن کسب کردیم.

حسینی ابراز امیدواری کرد هرچه سریع تر پروژه فولادسازی اکسین اجرا شود تا هم بتوان به صنعت فولاد و پویایی آن و ظرفیت های موجود اضافه کرد و هم این که باتوجه به فرصت های اشتغال جدید در استان، از جوانان مستعد خوزستانی و بومی بیشتر بهره برد.

نماینده مردم اهواز در مجلس عنوان کرد: به دنبال این هستیم و تلاش می نماییم طرح فولادسازی اکسین امسال به نتیجه نهایی برسد. با پیگیری هایی که مدیریت فولاد اکسین انجام می دهد و هم نظر سهامداران این شرکت را باید بیشتر جلب نماید، چونکه این مهم خواسته همه نمایندگان اهواز است و باید هر چه سریع تر به نتیجه برسد.

وی اشاره کرد: تکمیل زنجیره ارزش فولاد اکسین به راه اندازی طرح فولادسازی آنست که در کنار آن باید صورت بگیرد. بدین جهت به دنبال آن هستیم که اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس در استان خوزستان با همراهی مسئولین وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همین طور وزارت اقتصاد و دارایی، حضور پیدا کنند و بازدیدها و برنامه هایی در این سفر داریم که شامل بازدید از شرکت فولاد اکسین و ظرفیت آن و هم طرح فولادسازی خواهد بود که در برنامه خواهیم داشت.

منبع:

1400/09/26
19:30:30
5.0 / 5
681
تگهای خبر: تولید , سفر , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
گل چرم