رییس پارك علم و فناوری خوزستان:

تحریم ها فرصتی برای اثبات فعالیت فناوران است

تحریم ها فرصتی برای اثبات فعالیت فناوران است

به گزارش گل چرم خوزستان رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با اعلان اینکه تحریم ها فرصت خوبی برای فناوران است تا خودرا اثبات کنند، اظهار داشت: به کمک نیروهای جوان و توانمند می توانیم محصولات بسیار خوبی را عرضه نماییم تا صنعت و جامعه از آنها بهره مند شده و وابستگی ما به خارج از کشور کمتر شود.ایرج کاظمی نژاد امروز (۹ دی ماه) در نمایشگاه پژوهش و فناوری استان خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار نمود: در روز پایانی نمایشگاه پژوهش و فناوری سال جاری قرار داریم که در این نمایشگاه، ۲۰ دستگاه اجرائی و صنایع مختلف در استان شرکت کرده اند.

به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا وی ادامه داد: در قسمت مرکزی این نمایشگاه، غرفه ای را تحت عنوان فن بازار داشتیم. این غرفه با ۲۲ کانتر مختص به شرکت های فناور و دانش بنیان استان که همگی عضو پارک علم و فناوری هستند، برگزار شده است.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به نمایشگاه معکوس اظهار داشت: این نمایشگاه به این معنا است که صنایع مختلف، نیازهای صنعتی خودرا در حضور فن آوران مطرح می کردند تا فن آوران با مساله یابی، بتوانند در آینده با عقد قراردادهایی، آن نیازها را منجر به ارائه خدمت، فناوری و یا محصول کنند.

کاظمی نژاد عنوان کرد: در این نمایشگاه، محصولات مختلفی در زمینه های مختلف همچون گاز، پتروشیمی، پزشکی و آزمایشگاهی، توسط فناوران در معرض نمایش قرار گرفت.

وی با اعلان اینکه استاندار خوزستان از این نمایشگاه، به سبب اهمیتی ویژه ای که دارد بازدید کرد و توضیحات تک تک شرکت های فناور را شنید، اضافه کرد: در این راستا برخی از مشکلاتی که فناوران پس از تولید محصول با آنها مواجه می شوند عنوان شد و استاندار خوزستان قول داد در بعد حاکمیتی در این رابطه کمک نماید تا این محصولات، بازار بهتری را در استان خوزستان داشته باشند.

کاظمی نژاد اظهار داشت: امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه که سه روز به طول انجامید بتوانیم حوزه فناوری را در جامعه رشد داده و مردم از وجود فناوران و استارتاپ ها آگاه شوند.

وی اشاره کرد: به کمک نیروهای جوان و توانمند می توانیم محصولات بسیار خوبی را عرضه نماییم تا صنعت و جامعه از آنها بهره مند شده و وابستگی ما به خارج از کشور کمتر شود.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان اظهار داشت: وجود تحریم ها را می توان به فال نیک گرفت. صنایع نیازهایی دارند و برای تامین نیاز خود مجبور به توسل و اعتماد به شرکت های فناور شود.

کاظمی نژاد اظهار داشت: تحریم ها فرصت خوبی برای فناوران است تا خودرا به اثبات برسانند.

منبع:

1400/10/10
12:12:18
5.0 / 5
531
تگهای خبر: بازار , تولید , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
گل چرم