تأثیر صادرات دام بر قیمت گوشت قرمز

تأثیر صادرات دام بر قیمت گوشت قرمز

خوزستان رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز و مرغ اهواز اظهار داشت: مبحث آزادسازی صادرات گوشت قرمز توسط دولت، بر قیمت گوشت قرمز در داخل کشور اثرات منفی بسزایی خواهد داشت و مطمئنا گوشت قرمز به میزان سرسام آور گران خواهد شد.سید اصغر حسینی بهارانچی در گفت و گو با ایسنا درباب وضعیت گوشت قرمز در بازار اهواز اظهارکرد: قیمت خرید گوشت قرمز توسط قصابان در چند روز گذشته حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان در هر کیلوگرم بالا رفته است. موضوع آزادسازی صادرات گوشت قرمز توسط دولت، بر قیمت گوشت قرمز در داخل کشور اثرات منفی به سزایی خواهد داشت و مطمئنا گوشت قرمز به میزان سرسام آور گران خواهد شد.

وی اضافه کرد: تا آن زمان که موضوع صادرت مطرح باشد، احیانا وضعیت قیمت گوشت قرمز به همین وضع بماند و قیمت آن، در روندی افزایشی قرار بگیرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز و مرغ اهواز اظهار داشت: صادرات ۱۵۰ هزار راس دام به کشورهای کویت، امارات، عراق و عمان در دستور کار دولت قرار دارد. مقرر است هر کیلوگرم دام زنده را به قیمت ۶۲ هزار تومان خریداری کند. این مساله به این معنا است که اگر قصاب نیز بخواهد دام زنده را به قیمت ۶۲ هزار تومان خریداری کند، بدون احتساب سود هر کیلوگرم گوشت ۱۴۰ هزار تومان برای ما تمام می شود.

حسینی بهارانچی بیان کرد: دامی برای صادر کردن نداریم و تعداد دام ها فقط برای کشور جوابگو است نه صادرات. دام هایی که از دیگر استانها برای کشتار به خوزستان وارد می شدند به سبب بحث صادرات دام زنده، دیگر به خوزستان وارد نمی شوند و روند تامین گوشت در اهواز به مشکل برخورده است.

وی بیان کرد: اگر ارز ۴۲۰۰ تومانی نیز حذف شود، بر روی خیلی از کالاها تاثیر قیمتی منفی خواهد داشت اما در کل باتوجه به وضعیت فعلی صادرات دام، بازار خوبی را در آینده برای گوشت قرمز متصور نیستم.
1400/10/12
13:38:43
5.0 / 5
529
تگهای خبر: اتحادیه , بازار , خرید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گل چرم