تسهیل ورود شرکتهای نانو به بورس

تسهیل ورود شرکتهای نانو به بورس

گل چرم: ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ورود شرکتهای فعال حوزه نانو به بازار بورس حمایت می کند.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تسهیل ورود این شرکت ها به بازار بورس نسبت به شناسایی و انتخاب مجموعه های مشاوره و پذیرش شرکت در بورس و شرکتهای مشاوره سرمایه گذاری فاین تک در این عرصه اقدام نموده است.
همینطور در این راستا اقداماتی چون تعریف مؤلفه های اولیه پذیرش شرکت ها در بورس و انتخاب شرکتهای دارای صلاحیت برگزیده برای ورود به بورس هم انجام شده است. این کار با برگزاری جلسات مشترک با ۱۰ شرکت منتخب، شتاب گرفته است.
ورود شرکتهای فعال حوزه نانو به بازار سرمایه، به ایجاد مزایایی چون تأمین مالی بزرگتر، اعتباربخشی به برند شرکتهای داخلی و توسعه بازار داخلی و بازار بین المللی آنها منجر می شود.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، افزایش شفافیت، کارایی و همینطور بهبود عملکرد جاری شرکت ها همچون مزایای ورود آنها به بازار بورس است. بورس اوراق بهادار بعنوان بازوی اصلی بازار سرمایه علاوه بر تجهیز، جذب و هدایت منابع مالی و هدایت به سمت فعالیتهای مولد و اشتغال زا، نقش تأمین مالی بنگاه ها و مؤسسات اقتصادی را هم بر عهده دارد.
ورود شرکتهای دانش بنیان به این بازار می تواند در کنار افزایش کارایی این شرکت ها به توسعه فناوری در کشور هم منجر شود. ستاد نانو در تلاش است تا با تسهیل ورود این شرکت ها به بازار بورس، هم به بزرگ تر شدن این شرکت ها کمک نماید و هم در رونق اقتصادی و توسعه فناورانه کشور نقش ایفا کند.

منبع:

1400/10/25
22:20:14
5.0 / 5
508
تگهای خبر: بازار , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
گل چرم