وزیر صنعت، معدن و تجارت:

صنعت خودروی ایران روند خوبی به لحاظ کیفیت و قیمت نداشته است

صنعت خودروی ایران روند خوبی به لحاظ کیفیت و قیمت نداشته است

به گزارش گل چرم خوزستان وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: یکی از علل حادثه تصادف زنجیره ای محور بهبهان - اهواز در رابطه با کیفیت خودرو ها است؛ این مورد را بطور قطع پیگیری خواهیم کرد تا تخلفات صورت گرفته بررسی و پیگیری شود.سیدرضا فاطمی امین امروز، یکم بهمن ماه در حاشیه بازدید از خودرو های تصادف زنجیره ای محور بهبهان- اهواز اظهار نمود: امروز بازدیدی از خودرو های صدمه دیده در این سانحه داشتم و به خاطر حادثه دلخراشی که صورت گرفت متاسفم.

به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: ۵۸ خودرو در این تصادف صدمه دیدند که ۱۷ خودرو از این تعداد، کیسه هوا داشته اند. باید بررسی شود که چه تعداد از این خودرو ها که کیسه هوا داشته اند، کیسه هوای آنها روشن بوده است. چون معمولاً ناآگاهی وجود دارد و در برخی از خودرو ها کیسه هوا خاموش است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه فقط کیسه هوای یک خودرو باز شده است، اظهار داشت: در مورد الزامات ایمنی و کیفیت خودرو باید بیشتر دقت نماییم و متاسفانه صنعت خودرو در ایران در طول سالهای گذشته، روند خوبی را از لحاظ کیفیت و قیمت نداشته است.

فاطمی امین ضمن اشاره به یکی از اولویت های وزارت صمت بیان نمود: در وزارت صمت تاکید ویژه ای بر افزایش میزان تولید خودرو و تعادل قیمت و قابل قبول بودن کیفیت خودرو ها داریم.

وی خاطرنشان کرد: در مورد تصادف زنجیره ای جاده بهبهان - اهواز مکاتبه ای با وزیر راه و شهرسازی انجام شده تا در کمیسیون ایمنی راه ها این حادثه رانندگی به علت تعداد بالای خودرو ها به دقت بررسی شده و عوامل این حادثه کارشناسی شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه قویتر از گذشته در مورد ایمنی خودرو توجه خواهیم کرد، اظهار داشت: یکی از علل این حادثه، بهرحال در رابطه با کیفیت خودرو ها است؛ این مورد را بطور قطع پیگیری خواهیم کرد تا تخلفات صورت گرفته بررسی و پیگیری شود.

به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، امروز، یکم بهمن ماه وزیر صنعت، تجارت و معدن در روز دوم سفر خود به استان خوزستان از خودرو های تصادف زنجیره ای محور بهبهان- اهواز و همینطور پالایشگاه گاز بیدبلند بهبهان بازدید کرد.

منبع:

1400/11/01
20:49:56
5.0 / 5
526
تگهای خبر: تولید , سفر , كیفیت , وزیر صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
گل چرم