90 درصد آرد نانوایی های کردستان توزیع شد

90 درصد آرد نانوایی های کردستان توزیع شد

گل چرم: مدیرعامل شرکت تجاری دولتی ایران اعلام نمود که ظرف مدت 48 ساعت 90 درصد سهمیه آرد واحدهای نانوایی استان کردستان تامین و توزیع شد.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، بارش برف و باران در ایام اخیر مشکلات بسیاری را برای شهروندان در سراسر کشور به وجود آورده است و خبرهای انتشار یافته در چند روز گذشته حاکی از کمبود آرد و نان در بعضی استانها همچون کردستان است. کمبودی که منجر به تشکیل صف های طولانی و یا تعطیلی نانوایی ها شده است.

در رابطه با این مساله یزدان سیف_مدیرعامل شرکت تجاری دولتی ایران با اشاره به گزارش اداره کل غله و خدمات تجاری استان کردستان، اظهار نمود: بارش های برف روزهای اخیر سبب ایجاد اختلال و بروزمشکلاتی همچون مسدود شدن راه های مواصلاتی خیابان ها معابر و کوچه ها در سطح استان کردستان شد که این مساله تاخیر در امر آردرسانی و توزیع و تحویل بموقع سهمیه آرد واحدهای خبازی خصوصاً واحدهای نانوائی شهر سنندج را به دنبال داشت.

وی اضافه کرد: اداره کل غله و خدمات تجاری استان کردستان با تشکیل ستادی متشکل از شرکت های حمل و نقل خلیج فارس اتحادیه خبازان و... در محل شرکت یاد شده جهت رصد مسائل و مشکلات حادث شده و پیگیری آنها بصورت شبانه روزی اقدام نمود و در این راستا با هماهنگی مسئولین استانی خصوصاً دادستانی مرکز استان نسبت به کارگیری و استفاده از توان نیروی انسانی؛ لجستیک و ناوگان حمل و نقل نیروهای نظامی و انتظامی همچون یگان ویژه ناجا، سپاه پاسداران و ارتش با تلاش شبانه روزی نسبت به حمل و تحویل سهمیه آرد بهمن ماه به واحدهای خبازی اقدام و ظرف مدت ۴۸ ساعت ۹۰ درصد سهمیه آرد واحدهای نانوایی توزیع و نان مردم تامین شد.

بر اساس اعلام وزارت جهادکشاورزی سیف تصریح کرد: باتوجه به وضعیت معابر و کوچه های شهر سنندج و تپه ای بودن برخی محلات و صعب العبور بودن آنها بواسطه بارش ها و یخبندان، اداره کل غله و خدمات تجاری کردستان با بهره گیری از ظرفیت توان هیات ماشین های کوهستان و آفرود استان مبادرت به توزیع آرد واحد های مستقر در محلات صعب العبور کرد بطوریکه با همکاری ارگان ها و نهادهای ذکر شده تا اختتام روز سی ام دی ماه (بازه زمانی سه روزه) تعداد ۲۰ هزار کیسه آرد معادل یک چهارم سهمیه بهمن ماه در تعداد ۸۰۰ واحد خبازی بوسیله دو واحد آردسازی مرکز استان توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه تامین، توزیع و حمل آرد سایر شهرستان های استان بدون وقفه درحال انجام بوده و مشکل خاصی در این رابطه وجود ندارد، اشاره کرد: در ضمن چهار روز، میزان آرد توزیعی ویژه واحدهای خبازی در ۱۰ شهرستان استان کردستان جمعا ۴ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۶۴۰ کیلوگرم معادل ۱۱۶ هزار و ۲۴۱ کیسه آرد یارانه ای از ۱۶ هزار تن آرد مصرفی معادل ۲۹ درصد سهمیه بهمن ماه بوده است.

منبع:

1400/11/02
15:59:27
5.0 / 5
542
تگهای خبر: اتحادیه , خدمات , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
گل چرم