علت افزایش قیمت گوشت

علت افزایش قیمت گوشت

به گزارش گل چرم معاون امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی اظهار داشت: صادرات دام در گرانی گوشت تاثیری ندارد، چونکه مقداری نیست که موثر باشد. برف و یخبندان منجر به اختلال در رفت و آمد و در نهایت گرانی گوشت شده است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، حسین دماوندی نژاد در پاسخ به چرایی افزایش قیمت گوشت در بازار اظهار داشت: افزایش قیمت گوشت ارتباطی به صادرات دام ندارد، چونکه صادرات دام مقداری نیست که بتواند در بازار تأثیر بگذارد.
وی افزود: کشور ما می تواند سالانه تا یک میلیون راس دام برای صادرات آماده کند اما از مهر ماه تابحال کمتر از ۲۰هزار راس دام صادر گردیده است. ازاین رو میتوان اظهار داشت که صادرات هیچ دخالتی در افزایش قیمت گوشت ندارد.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: مجموعه دام های موجود در کشور در مناطق زاگرس و البرز مستقر و وابسته به مراتع و دامنه ها هستند. برف، بوران و یخبندان بی سابقه ای به تازگی وارد کشور شده که حتی آمد و شد را هم در این مناطق مختل کرده است. با پیگیری های انجام شده مشخص شد این مورد در افزایش قیمت گوشت موثر بوده است.
دماوندی نژاد خاطرنشان کرد: با اقداماتی که وزارت جهادکشاورزی در این خصوص انجام داده توانسته روزانه بیشتر از ۱۰۰۰ راس دام سبک و بیشتر از ۲۰۰ راس دام سنگین را کشتار و روانه بازارکند تا همچنان تعادل در عرضه و تقاضا حفظ شود.
وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد با اشاره به اینکه با عنایت به آمار و ارقام عرضه دام مازاد بر نیاز بوده است، اظهار داشت: توانستیم از راه کشتارگاه های طرف قرارداد این دامها را عرضه نماییم. همینطور شرکت پشتیبانی امور دام الان ۵۰ هزار راس دام سبک و بیشتر از ۱۰۰۰ راس دام زنده ذخیره کرده است که به مرور کشتار و وارد بازار خواهد شد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در انتها اظهار داشت: در روند عرضه دام و قیمت دام زنده سبک و سنگین هیچ تغییری ندیده ایم. البته تغییر قیمت هم پذیرفته نیست. بازار تحت نظارت است. هرگونه افزایش قیمت از نظر ما رد و پیگیری خواهد شد.

منبع:

1400/11/03
23:49:05
5.0 / 5
606
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
گل چرم