طلا ۳۷ دلار ارزان گردید

طلا ۳۷ دلار ارزان گردید

به گزارش گل چرم قیمت طلا بعد از ریزش قابل ملاحظه ای که شب گذشته داشت، در معاملات روز جمعه بازار جهانی ثابت بود و به سمت بزرگترین کاهش هفتگی در 10 هفته اخیر پیش می رود.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری بدون تغییر ماند و در ۱۷۹۷ دلار و ۷۱ سنت ایستاد.

در بازار معاملات آتی آمریکا هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۷۹۸ دلار و ۸۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز پنج شنبه ۳۶ دلار و ۶۰ سنت معادل دو درصد کم شد و در ۱۷۹۳ دلار و ۱۰ سنت بسته شد.

طلا از شروع هفته جاری تا حالا حدود دو درصد کاهش قیمت داشته که بدترین عملکرد هفتگی این فلز باارزش از ۲۶ نوامبر شمرده می شود.

هارشال باروت، مشاور تحقیقاتی ارشد شرکت متالز فوکوس در این زمینه اظهار داشت: حالا انتظارات برای پنج دور افزایش نرخهای بهره است. انتظارات بازار برای تحکیم سیاست پولی آمریکا قویتر شده و این مساله برای طلا منفی است برای اینکه بازده اوراق قرضه دو ساله آمریکا صعود کرده و ارزش دلار را تقویت کرده است.

پس از اظهارات روز چهارشنبه جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، معامله گران در معاملات صندوقهای فدرال حالا حدود پنج دور افزایش نرخهای بهره در سال میلادی جاری را حساب می کنند که از نشست مارس فدرال رزرو شروع می شود.

بازده اوراق قرضه دو ساله آمریکا که منعکس کننده انتظارات نرخ بهره است، روز پنج شنبه به ۱۲۰۸ درصد رسید که بالاترین حد دو سال اخیر بود. بازده بالاتر و افزایش نرخهای بهره هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را می افزایند.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص دلار بعد از اینکه بانک مرکزی آمریکا روز چهارشنبه اعلام نمود می تواند افزایش نرخهای بهره سریعتر و بزرگتری در ماههای پیش رو انجام دهد، در مقابل سبدی از ارزهای رقیب به بالاترین سطح از ژوییه سال ۲۰۲۰ صعود کرد

طبق یافته های نظرسنجی رویترز، با اقدام بانک های مرکزی برای افزایش نرخهای بهره، قیمت اونس طلا در سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ پایینتر خواهد رفت.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی نمود اونس طلا ممکنست حمایت در سطح ۱۷۹۲ دلار را تست کند و شکسته شدن این سطح ممکنست موجب شود تا سطح ۱۷۷۷ دلار سقوط کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۲۲ دلار و ۷۹ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، ۱۰۲۸ دلار و ۳۶ سنت معامله شد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد کاهش، ۲۳۵۶ دلار و ۲۰ سنت بود.
1400/11/08
20:19:15
5.0 / 5
549
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گل چرم