یك مقام مسئول اعلام كرد؛

تحقق ۵۰ درصدی طرح بازسازی آب بندان های استانهای شمالی

تحقق ۵۰ درصدی طرح بازسازی آب بندان های استانهای شمالی

به گزارش گل چرم یک مقام مسئول اظهار داشت: بیش از 50 درصد هدف طرح بازسازی و مرمت آب بندان های استانهای شمالی کشور امسال محقق شده است.


به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مدیر کل دفتر امور آب وزارت جهاد کشاورزی با بیان این مطلب اظهار داشت: برای امسال، بازسازی آب بندان را در سطح ۲۶۰۰ هکتار پیش بینی کرده ایم.
رضا سرافرازی اضافه کرد: امسال حدودا ۱۳۳ میلیارد تومان از اعتبارات ملی برای بازسازی آب بندان های استانهای شمالی کشور تخصیص یافته، اما تنها بخش کمی از اعتبارات استانی این طرح تامین شده است.
وی اشاره کرد: طرح مرمت آب بندان های استانهای شمالی در حال اجراست و اگر اعتبارات استانی تخصیص یابد، امسال این طرح در سطح ۲۶۰۰ هکتار انجام می شود.
سرافرازی افزایش حجم آب، تنظیم و مصرف بهینه آب جهت استفاده در کشت دوم را از اولویت های طرح بازسازی آب بندان عنوان نمود و گفت: این آب بندان ها چند منظوره هستند و برای پرورش آبزیان و ماکیان نیز مورد استفاده قرار می گیرند.
مدیر کل دفتر امور آب وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: بازسازی آب بندان با مشارکت و همیاری بهره برداران مالک انجام می شود.
وی افزود: آب بندان هایی که ما در بازسازی آن هزینه نکرده ایم و مدیریت و هزینه های مرمت آن بر عهده خود مالکان است، ممکنست بیشتر برای پرورش آبزیان استفاده شوند.


منبع:

1400/11/13
22:46:37
5.0 / 5
430
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گل چرم