مشاور وزیر جهاد كشاورزی خبر داد؛

وروددولت به بازار سیب زمینی وبرنج

وروددولت به بازار سیب زمینی وبرنج

به گزارش گل چرم مشاور وزیر جهاد کشاورزی از فروش اینترنتی سیب زمینی از امروز به قیمت ۹۸۰۰ تومان اطلاع داد و اظهار داشت: تا شب عید ۲۰۰ هزار تن برنج برای تنظیم بازار توزیع می شود.


به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مشاور وزیر جهاد از برگزاری نشست فوق العاده قرارگاه امنیت غذایی پیرو دستور ریاست جمهوری به وزیر جهاد کشاورزی در مورد مدیریت بازار محصولات کشاورزی اطلاع داد.
علیرضا رضازاده در مورد مصوبات این قرارگاه اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد ۱۰۰ هزار تن سیب زمینی از مزارع گواهی شده خارج از کشور با رعایت پروتکلهای قرنطینه ای و تحت نظارت سازمان حفظ نباتات برای مصارف صنعتی، خوراکی و بذری وارد کشور شود.
وی اضافه کرد: همینطور تعیین عوارض صادراتی برای صادرات سیب زمینی در دستور کار کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی قرار گرفت.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه از شنبه هفته آتی سیب زمینی با قیمت ۱۰ هزار تومان در سطح میادین تره بار عرضه می شود، خاطرنشان کرد: مقرر شد سامانه بازارگام توزیع هوشمند سیب زمینی با قیمت ۹ هزار و ۸۰۰ تومان برای تحویل درب منازل را از امروز آغاز کند.
رضازاده در ادامه از توزیع ۲۰۰ هزار تن برنج تایلندی، پاکستانی و هندی تا شب عید در بازار اطلاع داد.
به گفته وی، همینطور مقرر شد فروشگاه های زنجیره ای و سازمان میادین تره بار تهران، برنج خارجی با نرخ تنظیم بازار به مصرف کنندگان عرضه کنند.
مشاور وزیر تصریح کرد: با عنایت به عدم کمبود برنج و ذخایر بالای ۳۰۰ هزار تنی برنج ایرانی در مازندران و گیلان، عرضه گسترده برنج ایرانی هم از هفته آینده توسط اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای و اتحادیه استانهای مازندران و گیلان انجام می شود.
وی ضمن اشاره به توزیع هوشمند برنج تایلندی، هندی و پاکستانی به درب منازل، خاطرنشان کرد: این برنج ها با تخفیف ویژه توزیع می شوند.
رضازاده نظارت سازمان تعزیرات حکومتی بر بازار و برخورد جدی با گرانفروشی و احتکار برنج را از دیگر مصوبات این نشست عنوان نمود.
وی در انتها اظهار داشت: واردات برنج از پاکستان هم در دستور کار ستاد تنظیم بازار قرار گرفته است.


منبع:

1400/11/15
13:21:01
5.0 / 5
541
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گل چرم