در گزارش گل چرم اعلام شد؛

افزایش قیمت شیرخشک تکذیب شد

افزایش قیمت شیرخشک تکذیب شد

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد افزایش قیمت این کالا را تکذیب نمود و اظهار داشت: آخرین اصلاح قیمت شیرخشک در ارتباط با ۶ ماه قبل بوده است.


هانی تحویل زاده در گفتگو با خبرنگار مهر مباحث مطرح شده در خصوص افزایش قیمت شیرخشک را تکذیب نمود و اظهار داشت: آخرین اصلاح قیمت شیرخشک در ارتباط با ۶ ماه پیش و آن هم به میزان ۱۵ درصد بوده است.

وی تصریح کرد: همان زمان هم درخواست انجمن برای افزایش قیمت بیشتر از ۳۰ درصد بود اما با سخت گیری سازمان حمایت این مسأله محقق نشد.
تحویل زاده ضمن اشاره به این که در آن زمان برخی تولیدکنندگان با زیان و برخی هم با سود کمتر از ۱۰ درصد به تولید ادامه دادند، افزود: نباید از منابع تولیدکنندگان برای پایین نگه داشتن قیمت مصرف کننده استفاده گردد این سیاست منسوخی است که پایداری تولید را از بین می برد.

تحویل زاده تصریح کرد که ما مخالف تخصیص یارانه برای تولید هستیم دولت باید این منابع یارانه ای را از بخش تولید حذف کند و مستقیماً به مصرف کنندگان بدهد.

این فعال صنفی ضمن اشاره به افزایش وحشتناک قیمت های جهانی، نرخ خدمات داخلی و رشد کم سابقه قیمت جهانی مواد اولیه اظهار داشت: اخیراً قیمت قوطی فلزی به تنهایی به حدود ۲۲ درصد افزایش پیدا کرده است.

تحویل زاده افزود: همینطور هزینه های سربار تولید همچون ملزومات بسته بندی (شامل قاشقک، درب پلاستیکی، کارتون و چسب) و کرایه حمل و نقل به صورت بی سابقه ای مکرراً اضافه شده است. به قول وی قیمت جهانی اسکیم ۵۰ درصد (و مطابق با انتظارات تورمی بازارهای جهانی تا ۷۰ درصد) رشد داشته و همینطور قیمت لاکتوز بیشتر از ۲۱ درصد بالا رفته است. وی خاطرنشان کرد: با این وجود قیمت شیرخشک تابحال تغییری نکرده البته امکان دارد در آینده به علت افزایش شدید هزینه های تولید چنین اتفاقی رخ دهد اما هم اکنون تغییر قیمتی به وجود نیامده است.

1400/11/26
11:29:06
5.0 / 5
460
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گل چرم