رییس جهاد كشاورزی استان تاكید كرد

ضرورت راه اندازی خط تولید تراکتور در خوزستان

ضرورت راه اندازی خط تولید تراکتور در خوزستان

به گزارش گل چرم خوزستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار داشت: استان خوزستان بزرگترین استان از لحاظ کشاورزی است و احتیاج به راه اندازی خط تولید تراکتور در این استان وجود دارد.خدارحم امیری زاده در آئین افتتاح دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی که امروز(۲۷ بهمن ماه) در اهواز برگزار شد، اظهار نمود: این نمایشگاه نسبت به نمایشگاه های قبل دو خاصیت بسیار مهم دارد؛ هرسال نمایشگاه در این محل بر پا می شد و به علت شیوع ویروس کرونا در سال قبل نتوانستیم این نمایشگاه را بر پا نماییم اما امسال این نمایشگاه به نحو بسیار مطلوب بر پا شد.

به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، وی با اعلان اینکه نمایشگاه های سال قبل بصورت عمومی برگزار می شد اما امسال بصورت تخصصی برگزار شد، اضافه کرد: ۸۵ تولید کننده که در این نمایشگاه غرفه دایر کردند، آخرین تکنولوژی، فناوری و سیستم های نوین خودرا در این نمایشگاه ارائه دادند. وجود این نمایشگاه ها برای کشاورزی کشور و استان بسیار مناسب می باشد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار داشت: خاصیت دوم این نمایشگاه این است که همزمان با شروع به کار نمایشگاه، برای نخستین بار مسئولین فناوری و مکانیزه تمام استانها در این نمایشگاه حضور دارند و این نمایشگاه، موقعیت خوبی برای تولیدکنندگان و موسسه های داخلی است تا تولیدات خودرا به عرصه ظهور برسانند و آخرین دستاوردهای خودرا در معرض دید کارشناسان و کشاورزان قرار دهند تا بتوانند از این فنآوری ها استفاده کنند.

امیری زاده با اعلان اینکه این تکنولوژی ها کاهش هزینه های کشاورزی و امنیت غذایی و پایداری آن در کشور بسیار موثر است، اشاره کرد: امروزه به تکنولوژی و فناوری نیاز داریم و خریدهایی که کشاورزان و خریداران در این نمایشگاه دارند اساسا تخفیفاتی را نیز خواهد داشت. همین طور تبادل اطلاعات فنی بین کارشناسان و کشاورزان و تولیدکنندگان نیز مفید و مهمست.

وی با اعلان اینکه بالاترین پتانسیل و ظرفیت کشاورزی در خوزستان وجود دارد، افزود: خوزستان قطب کشاورزی است و بیش از ۲.۲ میلیون هکتار اراضی مستعد کشاورزی دارد. اگر خوزستان ۱۷.۸میلیون تن تولیدات کشاورزی دارد، بخاطر کشاورزان پیشرو و هوشمند خود است که فناوری ها و تکنولوژی ها را به کار گرفته اند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اعلان اینکه هیچ راهی جز وارد کردن تکنولوژی به کشاورزی وجود ندارد، اظهار داشت: امیدوار هستم که به نحو شایسته و خوبی، استقبال از این نمایشگاه صورت گیرد. بیشتر تکنولوژی های حاضر در این نمایشگاه تولید داخل کشور هستند و تولیدکنندگان ما تلاش کردند تا تکنولوژی های حوزه کشاورزی را بومی کنند.

امیری زاده بیان کرد: از نظر کمی در حوزه ماشین آلات کشاورزی، تجهیزات و ادوات دنباله بند مشکل خاصی وجود ندارد و در حوزه کیفیت نیز کشاورزان ما حرف برای گفتن دارند؛ کیفیت محصول برای ما خیلی مهمست و از کشاورزان می خواهیم بر روی کیفیت کار کنند.

وی با اشاره به لزوم راه اندازی خط تولید تراکتور در خوزستان بیان کرد: استان خوزستان بزرگترین استان از لحاظ کشاورزی است و احتیاج به راه اندازی خط تولید تراکتور در این استان وجود دارد. هم اکنون شاید هزاران نفر از متقاضیان ماشین الات و ادوات کشاورزی استان در صف خرید ایستاده اند و این مساله موجب بر هم خوردن زمان بندی های طلایی در کشت و در نتیجه کاهش راندمان می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اضافه کرد: ان شاالله بتوانیم در خوزستان خط تولید ماشین آلات و ادوات کشاورزی مناسبی را داشته باشیم. استان خوزستان در تولید ادوات کشاورزی حرف برای گفتن دارد و در خیلی از شهرستان های استان مانند دزفول، تولید ماشین آلات کشاورزی فعال است و تولیداتی با کیفیت و مناسب را دارند.

منبع:

1400/11/27
22:42:44
5.0 / 5
446
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
گل چرم