رئیس سازمان دامپزشكی:

فرایند صدور مجوزها از جانب سازمان دامپزشکی را تسهیل می نماییم

فرایند صدور مجوزها از جانب سازمان دامپزشکی را تسهیل می نماییم

به گزارش گل چرم رییس سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: پروسه صدور مجوزها از طرف سازمان دامپزشکی را تسهیل می نماییم.


به گزارش گل چرم به نقل از اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران، اعضای هیات مدیره این اتحادیه با سید محمد آقامیری رئیس سازمان دامپزشکی کشور دیدار کرده و خواهان رفع مشکلات شدند. محمد مهدی نهاوندی، عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران در این نشست اظهار نمود: اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران ۸۴ عضو داشته و ۷۰ درصد واردات نهاده های دامی منهای سهم دولتی ها از واردات کالای اساسی را انجام می دهند. وی ادامه داد: پیش از این فرایند کار میان سازمان استاندارد و سازمان دامپزشکی کشور به صورت موازی انجام می شد که این امر هزینه بسیاری را به فعالان اقتصادی تحمیل می کرد. اما حالا که این نمونه برداری ها به صورت مشترک صورت می گیرد بخشی از معضلات در راه ترخیص کالاهای اساسی کاسته شده است. این مسئول صنفی با تکیه بر لزوم کاهش زمان اعلام نتایج آزمایشات از کالاهای اساسی افزود: این امر باعث می شود تا علاوه بر کاهش هزینه های تحمیلی به فعالان اقتصادی؛ ریسک فسادپذیری کالاها هم به حداقل برسد.

اخذ نتایج آزمایشگاهی زمان بر شده است درادامه این جلسه، ناصر ایمانی مشاور عالی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران اظهار نمود: متاسفانه مراحل ترخیص کالا به علت طولانی بودن فرایند دریافت نتایج آزمایشگاهی بسیار زمان بر شده است. وی ادامه داد: کالاهای وارداتی توسط شرکتهای بین المللی بازرسی و گواهی کیفیت و سلامت(جهت تراریخته نبودن محصول) دریافت می کنند. ضمن این که در پرونده وارداتی تمامی کالاها اطلاعات مرتبط در زمینه تراریخته بودن یا ارگانیک بودن محصول قید شده است ازاین رو نیازی به تکرار این آزمایشات و یا طولانی کردن فرایند جوابدهی نیست. مشاور عالی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران افزود: بررسی کیفیت کالاهای اساسی که مستقیما با سلامت انسان در ارتباط می باشد جزو وظایف حاکمیتی سازمان دامپزشکی کشور است اما لازم است به منظور کاهش هزینه های ناشی از تاخیر در ترخیص کالاها اقدامات لازم جهت کوتاه شدن بازه زمانی برای نمونه برداری و ارسال جواب آزمایشها صورت بگیرد.

فرآیند صدور مجوزها حتما اصلاح می شود سید محمد آقامیری رئیس سازمان دامپزشکی کشور در این نشست اظهار نمود: در شرایط جهاد اقتصادی که دشمنان برای صدمه زدن و از بین بردن ملت ایران از هیچ اقدامی فروگذار نمی کنند، بدون شک بررسی سلامت و کیفیت مواد غذایی امری الزامی است چونکه دشمن می تواند با ارسال مواد غذایی آلوده مبادرت به صدمه رساندن به ایرانی ها نماید بدون این که در این جنگ از بمب و اسلحه ای استفاده گردد. وی ادامه داد: سازمان دامپزشکی کشور باید از سلامت و کیفیت کالاهای وارداتی اطمینان قلبی حاصل نماید اما لازم است تا برای تسهیل شرایط واردات وترخیص کالا فرایند صدور مجوزها و اعلام نتایج آزمایشات سهل تر شود. رئیس سازمان دامپزشکی کشور با تاکید براینکه نباید مدت زمان جوابدهی به آزمایشات بیشتر از بازه زمانی تعیین شده طول بکشد، تصریح کرد: فرایند صدور مجوزها حتما اصلاح خواهد شد.


منبع:

1400/12/05
12:40:15
5.0 / 5
357
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
گل چرم