در جمع خبرنگاران عنوان شد؛

ایجاد ۱۰۱ مرکز خدمات مهندسی کشاورزی در دهستان های آذربایجان شرقی

ایجاد ۱۰۱ مرکز خدمات مهندسی کشاورزی در دهستان های آذربایجان شرقی

به گزارش گل چرم رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی از ایجاد ۱۰۱ مرکز خدمات مهندسی کشاورزی در دهستان های استان اطلاع داد.


به گزارش گل چرم به نقل از مهر، شهرام شفیعی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در تبریز اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در سال ۱۳۸۰ بر مبنای مصوبه مجلس تشکیل یافته است و سال جاری در پنجمین دوره فعالیت این سازمان هستیم.
وی با اشاره به اینکه این سازمان به صورت شورایی اداره می شود، اضافه کرد: چهار نفر از ۱۱ عضو این شورا انتصابی از جانب سازمان جهاد کشاورزی استان، محیط زیست استان، منابع طبیعی و دانشگاه تبریز هستند و بقیه هم به صورت انتخابی به عضویت شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی در می آیند.
شفیعی همینطور در ادامه اعضای این سازمان را در استان ۱۴۷۰۰ نفر عضو حقیقی اعلام نمود و از ساماندهی اعضا خبرداد و اظهار داشت: همینطور ما در استان ۶۰۰ عضو حقوقی هم داریم.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی سپس اظهار داشت: یکی از اهداف اصلی ما ایجاد مراکز خدمات مهندسی کشاورزی در دهستان های استان است به صورتی که در ۱۴۰ دهستان استان ۱۴۰ مرکز خدمات مهندسی کشاورزی ایجاد شود.
دانشجویان به صورت نظریه فارغ التحصیل می شوند
شفیعی افزود: لازمه استقرار مهندس در این مراکز داشتن پروانه اشتغال از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی است.
وی اظهار داشت: یکی از چالش های ما این است که دانشجویان به صورت نظریه فارغ التحصیل می شوند و درحالیکه باید دانشجویان با مسائل علمی کشاورزی آشنا گردند. برای همین منظور مراکز مهارت آموزی غیردولتی بوجود آمده است. پیش از دادن پروانه اشتغال به مهندسان کشاورزی آنها را ملزم می نماییم تا در این مراکز مهارت آموزی فعالیت کنند.

وی اضافه کرد: مهندسانی که به صورت کامل و عملی آموزش دیده اند به تولیدکنندگان معرفی و زمینه اشتغال آنها فراهم می شود.
ضرورت فرهنگ سازی جهت استفاده از فناوری های نوین در کشاورزی
شفیعی از اجرای قراردادهای سهم بری دانش از تولید اطلاع داد و اظهار داشت: طبق این قراردادها مهندس کشاورزی پیش از برداشت محصول ریالی از تولیدکننده دریافت نمی کند و بعداز آخر فصل برداشت مهندس از مازاد تولید به علت استفاده از دانش و فناوری طبق توافق هزینه ای دریافت می کند.
وی بر لزوم فرهنگ سازی جهت استفاده از فناوری های نوین در کشاورزی استان تصریح کرد و اظهار داشت: هزینه هایی که دریافت می شود هم برابر تعرفه اعلامی از جانب وزارت جهاد کشاورزی است.


منبع:

1400/12/06
20:41:52
5.0 / 5
349
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
گل چرم