رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ خبر داد:

شناسایی فرار مالیاتی ۳۷۵۰ میلیاردی ۲۵ شرکت در تهران

شناسایی فرار مالیاتی ۳۷۵۰ میلیاردی ۲۵ شرکت در تهران

گل چرم: رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از شناسایی 25 شرکت دارای فرار مالیاتی آگاهی داد.


سرهنگ علی ولیپور گودرزی در گفت و گو با ایسنا، یکی از وظایف پلیس را برخورد با تخلفات و فرارهای مالیاتی عنوان نمود و اظهار داشت: این موارد با هماهنگی میان پلیس، وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی کشور انجام می شود و پلیس اجازه نخواهد داد تا افراد سودجو و فرصت طلب با روش های غیرقانونی از پرداخت مالیات فراری شوند.
وی افزود: در همین راستا نیز پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در هماهنگی با دستگاه های مربوطه ۲۵ شرکت دارای فرار مالیاتی را امسال مورد شناسایی قرار دادند که در این خصوص ۳۵ نفر نیز بازداشت شدند. این افراد عمدتاً با روش های مجرمانه و جعلی مبادرت به فرار مالیاتی کرده بودند که برایشان پرونده ای تشکیل شده و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ میزان فرار مالیاتی این شرکتها را سه هزار و ۷۵۰ میلیاردریال اعلام نمود و اظهار داشت: شرکت های متخلف موظفند که این مبالغ را به حساب بیت المال بازگردانند.
ولیپور گودرزی درباره شیوه های این افراد برای فرار مالیاتی نیز اظهار داشت: مجرمان با روش هایی مانند صدور فاکتور فروش و مهر جعلی، ثبت شرکت با مشخصات افراد کارتن خواب، سوء استفاده از کد اقتصادی شرکت های متعلق به غیر، جعل گواهی ارزش افزوده و... مبادرت به این رفتار مجرمانه کرده بودند که البته از طرف پلیس مورد شناسایی قرار گرفتند.
بیشتر بخوانید
کشفیات ۱۰هزار میلیاردی کالای قاچاق و احتکار در تهران
انهدام باندهای سوءاستفاده گر از ارز دولتی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در آخر با تاکید بر این که برخورد پلیس امنیت اقتصادی با مخلان نظم و امنیت اقتصادی کشور تعطیل نشده و ادامه خواهد داشت، اظهارکرد: پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در هماهنگی با دیگر دستگاه های مسئول اقدامات خودرا برای تامین امنیت سرمایه گذاری اقتصادی در کشور ادامه خواهد داد.
منبع:

1400/12/15
23:27:19
5.0 / 5
377
تگهای خبر: فروش , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گل چرم