رییس صداوسیما:

نباید مشکلات اقتصادی را فقط به تحریم گره زد

نباید مشکلات اقتصادی را فقط به تحریم گره زد

به گزارش گل چرم رئیس صداوسیما معتفد است: نباید مشکلات اقتصادی را فقط به تحریم گره زد بلکه در صورت گشایش و تعامل اقتصادی در دنیا رشد و پیشرفت اقتصاد ما هم قابل توجه خواهد بود.


به گزارش گل چرم به نقل از روابط عمومی رادیو اقتصاد، جشنواره «صدای تولید، قهرمان تولید» با هدف رقابت برنامه های برتر رادیویی در عرصه اقتصاد و معرفی کارآفرینان برتر با حضور پیمان جبلی رییس صداوسیما، علی بخشی زاده معاون صدا و تعدادی از کارآفرینان و تولیدکنندگان ایرانی انجام شد.


پیمان جبلی در این مراسم با اشاره به شرایط موجود اقتصادی اظهار داشت: شرایط اقتصادی در سالی که پشت سر گذاشتیم چندان مطلوب مردم ایران نبود اما در پس سختی ها گشایش هایی وجود دارد.
وی ادامه داد: مردم ایران با عزم جدی و جهادی و با اتکا به توانمندی های تولید داخلی و تکیه بر شعار سال مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و تولید که رهبر معظم انقلاب سال هاست آنرا در زمینه اقتصاد بیان می کند، بحران اقتصادی را پشت سرگذاشتند و امیدواریم در سال آینده خصوصاً در زمینه صادرات و درآمدهای کشور شاهد اتفاقات خوبی باشیم.
جبلی با اشاره به همت و توان برنامه سازان و تولیدکنندگان اقتصادی اظهار داشت: نباید این طور به نظر بیاید که اگر درها را به روی ما ببندند و پنجره ها را مسدود کنند ما گرفتار خفگی و تنگی نفس می شویم. شما نشان دادید با استعداد خود و اراده و قدرت جهادی تان افسران خط مقدم اقتصاد هستید.
وی ادامه داد: با وجود جنگ اقتصادی، شاهد مواهب و نعمات الهی در کشور هستیم. بی گمان وجود منابع طبیعی و موقعیت جغرافیایی و گسترده کشور ظرفیت و توان اقتصادی کشور را بالا خواهد برد و مسیرپیشرفت و برون رفت از مشکلات به مدد الهی هموار خواهد شد.

شاهید مظفری قائم مقام معاون صدا نیز در سخنانی اظهار داشت: قدرت رسانه در بحث اقتصاد را نمی توان نادیده گرفت همچنان که نقش مردم بعنوان موتور محرک اقتصاد مقاومتی غیر قابل انکار است.
وی ادامه داد: در این راه نباید از ظرفیت عظیم رسانه غافل شد و رادیو همیشه امیدبخش و راهگشا در موضوعات اقتصادی بوده است.
مظفری با اشاره به تولیدات مؤثر در زمینه اقتصادی در رادیو بیان کرد: صدای مردم باید از این رسانه شنیده شود و هدف اصلی رسانه در این دوره این است که رسانه تبدیل به ظرفیتی برای شنیدن صدای مردم شود.
وی ادامه داد: ما زبان گویای کسانی هستیم که صدایشان شنیده نمی گردد و همراهی با مطالبات مردم از اهداف رسانه ملی برخاسته است.
قائم مقام معاون صدا با اشاره به جشنواره «صدای تولید، قهرمان تولید» اظهار داشت: ایده و محتوای اغلب برنامه های اقتصادی توجه به موضوع تولید و طرح مسائل تولید در داخل کشورا است و الان نیز برنامه هایی برگزیده می شوند که موضوعات اقتصادی را به خوبی طرح و تبیین کرده اند و دانش اقتصادی جامعه تولید کنندگان و حتی عموم مردم را ارتقاء داده اند.معرفی برگزیدگان
در ادامه این مراسم از برنامه برگزیده شده در عرصه تولید قدردانی گردید.
در بخش برنامه های ترکیبی جایزه اول به معصومه کیانی از رادیو ورزش برای برنامه «فردا روشن است»، جایزه دوم به زهرا بحریه از رادیو گفت و گو برای برنامه «ضرب سکه» وجایزه سوم به لیلا امید یگانه از رادیو اقتصاد برای برنامه «فوریت های اقتصادی» تعلق گرفت.
در بخش برنامه های مستند گزارشی جایزه اول به نازنین کتابچی از رادیو اقتصاد برای برنامه «پرونده»، جایزه دوم به حمید نجاتی از رادیو معارف برای برنامه «پنجره» وجایزه سوم به صادق داوری فر از رادیو تهران برای برنامه «اختیاریه» تعلق گرفت.
در این جشنواره جایزه بخش برنامه گفت و گو محور به سهیلا باقری از رادیو سلامت برای برنامه «نیم نگاه» و جایزه برنامه روایت داستانی به شکل مشترک به شهرام جهانبازی از رادیو اقتصاد وپریا جمالیان از ایرانصدا برای برنامه «ثروتمند کوچک» تعلق گرفت. همین طور جایزه بخش برنامه مسابقه ای به مسابقه دوراهی به رضا عزتی تهیه کننده رادیو صبا تعلق گرفت.
قدردانی از کارآفرینان برتر اقتصادی اختتام بخش این مراسم بود. در این بخش عملکرد کار آفرینان و تولیدکنندگانی که در سال ۱۴۰۰ توانستند بیش از ۱۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کنند مورد ارزیابی قرار گرفت و حسین مصطفی زاده خویی، رسول محمدی، کاوه خداپرست رسولی، سید محمد حسین زینلی، احمد جلیلی و ابوالفضل پایداری مورد قدردانی قرار گرفتند.
منبع:

1400/12/20
13:35:12
5.0 / 5
374
تگهای خبر: تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
گل چرم