به دلیل ادامه دار بودن جنگ اوكراین؛

هند بزرگترین صادرکننده گندم دنیا می شود

هند بزرگترین صادرکننده گندم دنیا می شود

گل چرم: بنظر می رسد هندی ها از ادامه دار بودن جنگ اوکراین نهایت استفاده را ببرند و با پیشی گرفتن از روسیه به بزرگترین صادرکننده غلات در جهان تبدیل شوند.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، روزنامه ماینت چاپ هندوستان روز گذشته در سرمقاله خود به نقل از منابع هندی نوشت این کشور درحال برنامه ریزی برای تبدیل شدن به بزرگترین صادرکننده گندم در جهان باتوجه به ادامه درگیری های بین روسیه و اوکراین است.
به گفته این روزنامه، هند می خواهد از این موقعیت بهره برده و درخواست های گوناگون خریدارانی که به دنبال جایگزین هایی برای واردات گندم از روسیه و اوکراین هستند، را پاسخ دهد.
این روزنامه به اقدامات مختلفی اشاره می کند که دهلی نو می خواهد ظرف دو هفته آتی برای اطمینان از رشد صادرات گندم خود انجام دهد.
این اقدامات شامل به خط کردن آزمایشگاه های دارای گواهی دولتی برای آزمایش فوری کیفیت گندم برای صادرات، اولویت بندی صادرات گندم نسبت به دیگر کالاها در بنادر و ارائه واگن های ریلی اضافی برای حمل و نقل غلات است.
به گفته منابع، هند با این اقدامات می خواهد به تولیدکنندگان گندم در این کشور کمک نماید تا غلات باکیفیت بالاتر را صادر کنند تا به خریداران جهانی نشان دهد که این کشور می تواند عرضه ثابت گندم با پروتئین بالا را تضمین کند.
دولت هند ۲۱۳ آزمایشگاه را برای آزمایش کیفیت گندم صادراتی انتخاب نمود، همین طور از اداره استاندارد دولتی خود خواست تا کیفیت گندم های تولیدی را کنترل کند.
هند قراردادهایی را برای صادرات ۷ میلیون تن گندم امسال امضا کرده بود که این یک رکورد برای کشوری است که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان غلات در جهان است.
با وجود تولید فراوان غلات خصوصاً گندم در هند، این کشور به لحاظ صادراتی نهمین صادرکننده بزرگ گندم در سراسر جهان شمرده می شود.
در حال حاضر روسیه بزرگترین صادرکننده گندم در جهان است و بیش از ۱۸ درصد از صادرات جهانی را به خود اختصاص می دهد. اتحادیه غلات این کشور در اوایل ماه مارس اعلام کرد، با این وجود، محموله های صادراتی غلات از روسیه در ماه گذشته به سبب تحریم های در رابطه با اوکراین که منجر به محدودیت های ترافیکی در بنادر دریایی و رودخانه ای شد، ۵۰ درصد کم شد.
این هفته روسیه صادرات غلات (از جمله گندم) به کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا را بمنظور تامین امنیت بازار داخلی در بحبوحه تحریم ها بطور موقت ممنوع کرد.
این وضعیت هم اکنون منجر به افزایش سرسام آور قیمت گندم شده است. قیمت آتی غلات در ۷ مارس به بالاترین حد خود رسید و به ۱۳ دلار و ۶۳ سنت در هر بوشل رسید که ۶۰ درصد از شروع سال بالا رفته است.


منبع:

1400/12/27
19:33:30
5.0 / 5
367
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
گل چرم