افزایش قیمت طلای جهانی

افزایش قیمت طلای جهانی

گل چرم: قیمت طلای جهانی امروز دوشنبه با افزایش تقاضای امن افزوده شد برای اینکه بحران اوکراین هیچ نشانه ای از کاهش را نشان نداد، بااینکه این افزایش با طرح اقدامات تهاجمی فدرال رزرو آمریکا برای مبارزه با تورم محدود شد و بدون تغییر در پایین ترین سطح دو هفته اخیر خود در هفته گذشته باقی ماند.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با افزایش ۱.۴۰ درصدی به ۱۹۲۳ دلار و ۳۰ سنت رسید و در بازار معاملات آتی آمریکا، بهای هر اونس طلا با افزایش ۰.۰۷ درصدی به ۱۹۲۴ دلار و ۳۰ سنت رسید این به روزرسانی قیمت طلا در ساعت ۱۰ و ۳۴ دقیقه بامداد به وقت شرقی است.
مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت سیتی ایندکس اظهار داشت: امروز اندکی جریان های امن به سمت طلا می روند برای اینکه اوکراین رسما اولتیماتوم روسیه را رد کرد. دو تن از سیاست گذاران فدرال رزرو اعلام نمودند که بانک مرکزی باید گام های تهاجمی تری برای مبارزه با تورم و جلوگیری از افزایش بیشتر این فلز گرانبها بر دارد.
به نقل از رویترز، نیل کشکاری، رییس فدرال رزرو مینیاپولیس اظهار داشت که می خواهد نرخ بهره را امسال به ۱.۷۵ تا ۲ درصد افزایش دهد و نرخ های بهره بالاتر موجب افزایش هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بهره می شود.
دارایی های بزرگ ترین صندوق قابل معامله با پشتوانه طلا در جهان، روز جمعه ۰.۸ درصد افزوده شد که بالاترین میزان از مارس ۲۰۲۱ بود.
پالادیوم با ۲.۸ درصد افزایش به ۲۵۶۱.۲۵ دلار در هر اونس رسید و هر اونس نقره با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۵.۰۴ دلار و پلاتین ۰.۸ درصد افزوده شد و به ۱۰۲۹.۶۵ دلار رسید.

منبع:

1401/01/02
19:07:00
5.0 / 5
480
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گل چرم