قیمت خوراکی ها در اسفند چقدر تغییر کرد؟

قیمت خوراکی ها در اسفند چقدر تغییر کرد؟

گل چرم: مرکز آمار ایران متوسط قیمت کالاهای خوراکی منتخب در مناطق شهری کشور در اسفند ۱۴۰۰ را منتشر نمود.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، متوسط قیمت کالاهای خوراکی منتخب در مناطق شهری کشور در اسفند ۱۴۰۰ از طرف مرکز آمار ایران منتشر گردید.
نان و غلات:
در این گروه، اقلام برنج ایرانی درجه یک با ۱۰.۷ درصد، شیرینی خشک با ۴.۵ درصد و رشته آش با ۴.۱ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل (بهمن ۱۴۰۰) داشته اند.
گوشت قرمز، سفید و فرآورده های آن ها:
در این گروه، اقلام گوشت گوسفند با ۴.۶ درصد، گوشت گاو یا گوساله با ۱.۹ درصد و مرغ ماشینی با ۱.۲ درصد بیشترین بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل (بهمن ۱۴۰۰) داشته اند.
لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل (بهمن ۱۴۰۰) مربوط به تخم مرغ ماشینی با ۱.۳ درصد و روغن مایع با ۰.۷ درصد بوده است. همین طور در این گروه دوغ پاستوریزه با ۰.۲- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل (بهمن ۱۴۰۰) داشته است.
میوه و خشکبار:
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل (بهمن ۱۴۰۰) مربوط به انار با ۶.۷ درصد، لیموترش با ۶.۴ درصد و کشمش پلویی با ۵.۶ درصد است.
سبزیجات و حبوبات:
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به فلفل دلمه ای با ۴۵.۴ درصد، سیب زمینی با ۸.۳ درصد و نخود با ۵.۱ درصد است. همین طور در این گروه هویج فرنگی با ۷.۳- درصد و خیار با ۳.۰- بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل (بهمن ۱۴۰۰) داشته اند.
قند و شکر، آشامیدنی ها و سایر خوراکی ها:
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل (بهمن ۱۴۰۰) مربوط به قند و شکر با ۵.۱ درصد و رب گوجه فرنگی با ۲.۴ درصد است.
برای مشاهده متن کامل خبر به اینجا مراجعه کنید.


منبع:

1401/01/13
12:59:07
5.0 / 5
212
تگهای خبر: كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گل چرم