معاون وزیر صمت اعلام كرد

تصویب بسته جدید رفع موانع تولید در ستاد اقتصادی دولت

تصویب بسته جدید رفع موانع تولید در ستاد اقتصادی دولت

به گزارش گل چرم معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صمت اظهار داشت: بسته پیشنهادی ۲۷ ماده ای وزارت صمت با درنظر گرفتن خلاءهای مقرراتی، برای رفع مهم ترین موانع تولید در ستاد اقتصادی دولت تصویب گردید.


به گزارش گل چرم به نقل از شاتا، سیدمهدی نیازی اضافه کرد: در این بسته مهم ترین موانع تولید در حوزه بانک، بیمه، مالیات، زیرساخت ها و تسهیل و بهبود محیط کسب و کار مورد توجه قرار گرفته و موضوعات آن از جنس مقررات پیشین نیست، چونکه خلاءهای مقرراتی هم در این بسته دیده شده است تا حلقه مقرراتی تکمیل شود.
وی افزود: برای نمونه، پیش از این وثایق نقدی شامل ممنوعیت در مقررات بانکی نبود، اما در این بسته برای آن ممنوعیت اعمال شده و ابزار نظارتی لازم هم در نظر گرفته شد تا بانک نتواند به صورت سلیقه ای اعمال نظر کند.
درخواست تسهیلات بانکی منوط به ثبت درخواست در سامانه شفافیت تسهیلات شد
نیازی در مورد سامانه شفافیت تسهیلات هم توضیح داد: در این مورد هم هنوز مبنای اجرایی وجود ندارد، اما در این بسته، پیشبینی شده که هر متقاضی تسهیلات بانکی باید در این سیستم به صورت شفاف (مانند ارز) درخواست بدهد.
معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صمت تاکید کرد: برای سیر مراحل نهایی تصویب، این بسته به هیئت وزیران، شورای پول و اعتبار و شورای هماهنگی سران قوا ارجاع شد.
وی افزود: همینطور بخشی از مواد مصوب ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در این بسته، برای اجرا به دستگاههای مرتبط ابلاغ گردید.
نیازی اظهار داشت: این بسته به منزله ساماندهی و نظم دهی برای دستگاههای اجرایی خواهد بود، چونکه برپایه مقررات مجبور هستند رفتار خویش را تغییر دهند.
سیستمی شدن محاسبه حقوق دولتی در سال جدید
او همینطور از سیستمی شدن محاسبه حقوق دولتی در سال جدید اطلاع داد و اظهار داشت: شفافیت در حوزه معدن با این روش ایجاد می شود.

منبع:

1401/01/13
20:14:03
5.0 / 5
324
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
گل چرم